• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Olimpinėse žaidynėse kilo milžiniškas pasipiktinimas, kai rengėjai leido su moterimis bokso ringe kautis dviem sportininkėms, kurios nepraėjo lyties atitikimo testų.

Olimpinėse žaidynėse kilo milžiniškas pasipiktinimas, kai rengėjai leido su moterimis bokso ringe kautis dviem sportininkėms, kurios nepraėjo lyties atitikimo testų.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Alžyro ir Taivano sportininkėms po testosterono ir lyties atitikimo testo prieš metus buvo uždrausta boksuotis su moterimis, tačiau Paryžiaus olimpiados rengėjai joms dega žalią šviesą.

Pati kova truko vos keletą minučių ir Angela Carini nuolat vengė aukštesnės varžovės smūgių bei pati nesiėmė iniciatyvos puolant. Po vieno Imane Kheli smūgio italė pakėlė ranką ir atsisakė toliau kovoti. 

Po teisėjų sprendimo, kad kovą laimėjo interlytė alžyrietė, italė pravirko.

Italijos žurnalistai iš lūpų iškaitė žodžius, kuriuos po kovos nuolat kartojo Angela Carini.

REKLAMA
REKLAMA

„Skauda velniškai. Skauda labai velniškai...“, – kartojo galimybės kovoti dėl olimpinio medalio atsisakiusi moteris.

REKLAMA

Priešistorė

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Tarptautinė bokso asociacija neleido Imane Khelif ir Lin Yu-Ting dalyvauti 2023 m. Naujajame Delyje (Indija) organizuotame pasaulio bokso čempionate. Atlikus DNR tyrimus nustatyta, kad abi sportininkės turi XY (vyriškų) chromosomų, todėl jos buvo diskvalifikuotos iš moterų varžybų. Dėl šių rezultatų iš Lin Yu-Ting net buvo atimtas bronzos medalis.

REKLAMA
REKLAMA

Kad sportininkės tikrai buvo dikvalifikuotos dėl su lyties atitikimu kilusių problemų, neslepiama net oficialioje Paryžiaus olimpiados svetainėje. 

Nepaisant diskvalifikacijų, TOK leido I. Khelif ir L. Yu-Ting dalyvauti 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse

Pasak TOK, visi dalyviai atitinka tinkamumo ir patekimo į varžybas taisykles. TOK atstovas spaudai Markas Adamsas sakė, kad šios sportininkės jau kelerius metus boksavosi moterų kategorijose, įskaitant Tokijo olimpines žaidynes, ir kad jos laikosi taisyklių, kurias nustatė Paryžiaus žaidynių bokso padalinys (PBU) – padalinys, įsteigtas organizuoti bokso varžybas 2024 m. olimpinėse žaidynėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinio komiteto sprendimas kelia klausimus ne tik dėl lyčių lygybės, bet ir dėl kitų sportininkių sveikatos. Štai anksčiau su Khelif į ringą lipusi meksikietė Brianda Tamara po kovos pasakojo, kad tokios varžovės smūgių jėgos nebuvo jutusi per visą savo 13-kos metų karjerą. Ji džiaugėsi, kad ringą tada paliko nesužalota. 

„The Telegraph“ turimi tyrimai rodo, jog vidutinio vyro boksininko smūgis yra 2,6 karto stipresnis nei vidutinės moters – tai didžiausias ištirtas skirtumas, kalbant apie visas sporto šakas.

Testosterono lygis vyro ir moters kūne gali skirtis net 10 kartų.

Štai 1984-ųjų olimpinė čempionė Nancy Hogshead teigia, jog boksininkė su vyrišku kūno gali pražudyti varžovę moterį.

Kovą galite stebėti tiesiogiai, straipsnio pradžioje. 

Iki ko privedė genderistai..
Iki ko privedė genderistai..
Olimpiadoje vyrams bus galima mušti moteris. Oficialiai.
Du translyčiai vyrai galės rungtis moterų kategorijoje.
Kas apgins moteris? Alio, feministės, kur jūs?
ši olimpiada, pradedant jos atidarymu - kažkoks vienas didelis nesusipratimas. Vyrą prieš moterį pastatė ir sako - muškitės, nu absurdas kažkoks
Siaubas - baisiau nei BAISU - kur ritasi pasaulis - nemalonu tai nei Girdėti nei Matyti - išsigymėliai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų