Šeštadienį Saudo Arabijoje įvyko PFL „Battle of Giants“ mišrių kovos menų turnyras, kuriame po daugiau nei 1000 dienų pertraukos nuo MMA kovų sugrįžo buvęs UFC sunkiasvorių čempionas 38-erių metų Francisas Ngannou (18-3) .

Po dviejų pralaimėjimų bokso ringe F.Ngannou į narvą sugrįžo pergalingai ir greičiau nei per 4 minutes nugalėjo buvusį PFL sunkiasvorių sezono laimėtoją 34-erių metų brazilą Renaną Ferreirą (13-4).

Praėjus vos minutei F.Ngannou parvertė R.Ferreirą ant žemės. Nors F.Ngannou nepavyko atlikti skausmingo veiksmo, tačiau po kurio laiko kamerūnietis paleido ne vieną pavojingą smūgį į varžovo galvą ir privertė jį atsukti nugarą bei dengtis veidą.

Nors R.Ferreira stengėsi uždengti veidą ranka, tačiau daugelis F.Ngannou smūgių pasiekė tikslą ir galiausiai jo rankos tapo nuleistos, o teisėjas turėjo nutraukti kovą.

Po pergalės F.Ngannou nepuolė džiaugtis, tiesiog tupėjo šalia narvo krašto ir sunkiai tramdė emocijas. Tai jam buvo pirmoji kova po to, kai jis neteko vos 15 mėnesių sūnaus Kobe. Apsikabinęs su savo komanda, F.Ngannou negalėjo sulaikyti ašarų.

„Negaliu galvoti apie nieką kitą, tik apie savo sūnų Kobe“, – kalbėjo F.Ngannou. „Šią kovą priėmiau tik dėl jo. Tikiuosi, kad žmonės prisimins jo vardą, nes be Kobe manęs čia šįvakar nebūtų“.

F.Ngannou neslėpė, jog emocijos jį lydėjo ne tik per treniruočių stovyklą, bet ir paskutines dvi dienas prieš kovą.

„Buvo sunku. Ne tik treniruočių stovykla buvo sunki, bet ir paskutinės dvi dienos buvo pilnos emocijų. Negalėjau nieko daryti negalvodamas apie tai. Tai labai sunku. Ši pergalė skirta Kobe“, – sakė F.Ngannou.

Ką toliau F.Ngannou planuoja daryti savo karjeroje, jis dar nėra tikras. Jam svarbiausia buvo šią kovą skirti sūnui, o apie ateitį dar nenori spėlioti.

„Žinojau, kad nepraradau savo ritm. Nebuvau dėl to susirūpinęs. Žinojau, kad viskas tebėra savo vietoje. Tik reikėjo išmokti valdyti emocijas. Mes čia ir pagaliau pasiekėme rezultatąo“, – kalbėjo F.Ngannou.

F.Ngannou taip pat užsiminė, jog jo ateitis kovos sporte priklausys nuo to, kaip jis jausis po šios pergalės.

„Visada maniau, kad dar turiu daug ką duoti koviniam sportui. Tikiuosi, kad ir toliau taip galvosiu“, – sakė F.Ngannou.

Iki šios kovos F.Ngannou turėjo 6 pergalių seriją ir iš 17 savo pergalių net 16 buvo iškovojęs anksčiau laiko. Paskutinį kartą F.Ngannou MMA narve kovojo 2022 m. sausį, kai UFC organizacijoje nugalėjo Cirylą Gane'ą.

R.Ferreira paskutinį kartą pralaimėjo 2022 m. rugpjūčio mėnesį, kai techniniu nokautu pirmajame raunde nusileido Ante Delija. Po to pralaimėjimo R.Ferreira buvo iškovojęs 4 pergales ir visas jas anksčiau laiko, įskaitant ir pergalę prieš „Bellator“ čempioną Ryaną Baderį.

Visi turnyro rezultatai:

Francisas Ngannou įveikė Renaną Ferreirą nokautu – Raundas 1, 3:32

Cris Cyborg įveikė Larissa Pacheco vieningu teisėjų sprendimu (49-46, 49-46, 49-46)

Johnny Eblenas įveikė Fabianą Edwardsą vieningu teisėjų sprendimu (48-47, 48-47, 48-47)

Zafaras Mohsenas įveikė Huseiną Kadimagomajevą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-27)

Paulas Hughesas įveikė A.J. McKee skirtingu teisėjų sprendimu (29-28, 28-29, 29-28)

Raufeon Stotsas įveikė Marcosą Breno skausmingu veiksmu („rear-naked choke“) – Raundas 3, 3:01

Makkasharipas Zaynukovas įveikė Dedreką Sandersą vieningu teisėjų sprendimu (30-26, 30-26, 30-26)

Ibragimas Ibragimovas įveikė Nacho Camposą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-27)

Taha Bendaoudas įveikė Tariqą Ismailą skausmingu veiksmu („triangle choke“) – Raundas 2, 3:51