Trabzone (Turkija) vykstančio XI Europos jaunimo (14-17 metų) vasaros olimpinio festivalio merginų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose Lietuvos atšovė Rūta Meilutytė iškovojo sidabro medalį.

14-metė lietuvė finale ketvirtadienį nuotolį įveikė per 25,67 sek. ir 0,3 sek. pagerino Lietuvos rekordą, kurį pasiekė atrankos varžybose. Rūta nuo nugalėtoja tapusios vokietės Annos Stephanie Dietterle atsiliko 0,02 sek.

Bronzos apdovanojimą pelnė italė Giorgia Biondani, 25,94 sek.).

Atrankos varžybose R. Meilutytė tarp 29 dalyvių buvo pirma (25,97 sek.).

Kaip jau skelbta, R. Meilutytė 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose du kartus gerino šalies rekordą ir iškovojo bronzos medalį.

Merginų 100 m plaukimo nugara finale 14-metė Ugnė Mažutaitytė užėmė septintąją vietą (1.06,66), o merginų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale 14-metė Eva Gliožerytė finišavo aštunta (2.10,05).

Vaikinų 100 m plaukimo krūtine B finale 16-metis Mantas Auruškevičius finišavo šeštas (1.07,27) ir galutinėje įskaitoje užėmė 14-ąją vietą.

Vaikinų 1500 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose 15-metis Povilas Strazdas liko priešpaskutinis, 19-as (16.31,61).