Trabzone (Turkija) vykstančio XI Europos jaunimo (14-17 metų) vasaros olimpinio festivalio merginų 100 m plaukimo krūtine varžybose Lietuvos atšovė Rūta Meilutytė iškovojo aukso medalį.

14-metė lietuvė finale penktadienį nuotolį įveikė per 1 min. 7,96 sek. ir 0,72 sek. pagerino Lietuvos rekordą, kurį pasiekė atrankos varžybose.

Sidabro medalį iškovojusi rusė Ana Ganus nuo R. Meilutytės atsiliko 3,29 sek. Bronzą pelnė slovėnė Tiasa Pintar (Tjasa Pintar, 1.12,23).

Atrankos varžybose R. Meilutytė tarp 24 dalyvių buvo pirma. Ji distanciją įveikė per 1 min. 8,68 sek. ir 0,19 sek. pagerino savo pačios šiemet pasiektą Lietuvos rekordą.

R. Meilutytė 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose pelnė sidabro medalį, o dvigubai ilgesnėje distancijoje iškovojo bronzą. Plaukikė abiejose rungtyse pagerino šalies rekordus.

Vaikinų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale 15-metis Povilas Strazdas užėmė septintąją vietą (1.54,41).

16-metis Danas Rapšys laimėjo vaikinų 100 m plaukimo nugara B finalą (9-16 vietos) ir galutinėje įskaitoje užėmė devintąją poziciją. Lietuvis distanciją įveikė per 58,69 sek.

Merginų 800 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose (22 dalyvės) 14-metė Aistė Kubiliūtė užėmė 16-ąją vietą (9.29,99).

Merginų kombinuotos estafetės 4x100 m atrankos varžybose Ugnė Mažutaitytė, Viktė Labanauskaitė, A. Kubiliūtė ir Eva Gliožerytė tarp 22 komandų užėmė 20-ąją poziciją (4.39,71).

Vaikinų kombinuotos estafetės atrankoje Jevgenijus Rogožinas, Mantas Auruškevičius, Deividas Margevičius ir Rokas Dobrovolskis tarp 23 ekipų užėmė 17-ąją poziciją (4.05,16).