Trabzone (Turkija) vykstančio XI Europos jaunimo (14-17 metų) vasaros olimpinio festivalio merginų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankos varžybose Rūta Meilutytė 0,16 sek. pagerino Lietuvos rekordą.

14-metė lietuvė nuotolį įveikė per 25,97 sek. ir buvo greičiausia tarp 29 atrankos varžybų dalyvių.

Ankstesnį Lietuvos rekordą dar 1994 metais pasiekė Laura Petrutytė, o šiemet pakartojo Rugilė Mileišytė.

Kaip jau skelbta, R. Meilutytė 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose du kartus gerino šalies rekordą ir iškovojo bronzos medalį.

Merginų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje (23 dalyvės) 14-metė Eva Gliožerytė buvo aštunta (2.08,85) ir taip pat pateko į finalą.

Merginų 100 m plaukimo nugara atrankos varžybose (27 dalyvės) 14-metė Ugnė Mažutaitytė taip pat užėmė aštuntąją vietą (1.06,12).

Merginų 400 m kompleksinio plaukimo atrankoje (23 dalyvės) 14-metė Viktė Labanauskaitė liko 21-a (5.22,95).

Merginų estafetės 4x100 m laisvuoju stiliumi atrankoje E. Gliožerytė, Aistė Kubiliūtė, V. Labanauskaitė ir R. Meilutytė tarp 19 komandų buvo dešimtos (4.06,50).

Vaikinų 100 m plaukimo krūtine atrankoje (25 dalyviai) 16-metis Mantas Auruškevičius užėmė 14-ąją vietą (1.06,99) ir kovos B finale (9-16 vietos).

Vaikinų 50 m plaukimo atrankos varžybose (32 dalyviai) 16-metis Danas Rapšys užėmė 15-ąją vietą (24,43 sek.).

Vaikinų 200 m plaukimo peteliške atrankos varžybose (26 dalyviai) 16-metis Deividas Margevičius buvo 19-as (2.10,69).

Vaikinų estafetės 4x100 m laisvuoju stiliumi atrankoje Lietuvos atstovai P. Strazdas, Jevgenijus Rogožinas, D. Margevičius ir D. Rapšys tarp 21 ekipos užėmė 14-ąją vietą (3.37,27).