Į Vilnių paskutiniesiems Europos čempionato mačams persikėlusi Lietuvos U20 merginų rinktinė atsidarė pergalių sąskaitą didelės svarbos susitikime. Viliaus Stanišausko auklėtinės 76:73 (18:22, 18:19, 18:17, 22:15) pranoko Vengrijos rinktinę ir užsitikrino ne tik mažiausiai 12-ąją vietą, bet ir išlikimą A divizione.

Likusiuose mačuose mūsiškės toliau sieks 9-osios pozicijos. Šeštadienį laukia akistata su Portugalija, o sekmadienį – Izraelis arba Švedija. Pergalė prieš portugales garantuotų bent 10-ąją vietą galutinėje rikiuotėje. Abu likusius susitikimus Lietuvos rinktinė žais „Jeep“ arenoje. Įėjimas – nemokamas.

Pirmajame ketvirtyje lietuvės kurį laiką pirmavo (15:12), tačiau varžovės kėlinio pabaigoje pelnė 10 taškų ir truktelėjo į priekį – 22:18. Rezultatas antrajame ketvirtyje toliau laikėsi apylygis, bet pirmosios dalies pabaiga priklausė vengrėms – po dviejų kėlinių Lietuva atsiliko 36:41.

Po pertraukos priešininkės pirmąsyk pasiekė dviženklę persvarą (56:45). Visgi šeimininkių tai nepalaužė ir lemiamą kėlinį mūsiškės pasitiko su gerokai sumažintu deficitu – 54:58.

Lietuvės nuostabiai pradėjo paskutinį ketvirtį: per beveik šešias minutes pavyko surengti spurtą 14:0 ir Lietuva jau pati nutolo dviženkliu skirtumu (68:58). Vengrijos krepšininkės tuomet atgijo ir naikino savo atsilikimą – likus 19 sek. oponenčių tritaškis lietuvėms paliko vos tašką – 74:73. Gerda Raulušaitytė realizavo abi baudas (76:73), o vengrės kitoje aikštės pusėje prametė pratęsimą išplėšti galėjusį metimą ir pergalė atiteko šeimininkėms.

Lietuva: Gerda Raulušaitytė 19 (8 atk. kam.), Viltė Andrunavičiūtė 17 (3/8 trit.), Sintija Aukštikalnytė 12 (10 atk. kam.), Rusnė Augustinaitė 11 (6 rez. per.), Vivien Pupkevičiūtė 9 (3/8 metimai).

Vengrija: Sara Laczko ir Dominika Baa po 15, Tyra Aho 13 (5/8 dvit.), Fruzsina 12 (2/6 trit.).