Vilniaus „Ryto“ krepšininkai trečiadienio vakarą namuose – „Twinsbet“ arenoje – šeimininkavo prieš varžovą iš Lenkijos. Giedriaus Žibėno auklėtiniai FIBA Čempionų lygoje šventė pirmą pergalę – 98:75 (28:18, 22:17, 20:24, 28:18) nugalėjo Vroclavo „Šlask“.

26

Jau septintąją rungtynių minutę „Rytas“ susikrovė dviženklį skirtumą, kuris po pertraukos buvo perkopęs ir 20 taškų ribą. Nors prieš ketvirtojo kėlinio startą „Šlask“ pavyko kiek priartėti, apie pergalę svečiams Lietuvos čempionai neleido galvoti.

Galutinai rungtynes „Rytas“ nulaužė ketvirtojo kėlinio antroje pusėje, kai varžovų deficitas mažėjo iki 11 taškų, tačiau RJ Cole‘as smeigė tritaškį, o tuomet pridėjo dvitaškį su pražanga.

Nuostabias rungtynes sužaidė Gytis Radzevičius. Puolėjas pelnė 23 taškus, (5/6 dvit., 3/4 trit.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 30 naudingumo balų.

„Rytas“ Čempionų lygos sezoną prieš keletą savaičių pradėjo nesėkme Italijoje. Kitas rungtynes tarptautinėje arenoje vilniečiai žais spalio 30-ąją, kuomet namuose priims Sombathėjaus „Falco“ krepšininkus.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 23 (5/6 dvit., 3/4 trit., 4/6 baud., 9 atk. kam., 30 n. b.), Jayvonas Garvesas 17 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), RJ Cole‘as 16, Ąžuolas Tubelis 11 (6 atk. kam.), Gytis Masiulis 9, Stevenas Enochas 7 (6 atk. kam.), Savionas Flaggas ir Margiris Normantas po 6.

„Šlask“: Angelis Nunezas ir Jeremy Senglinas (3/8 trit., 5 rez. perd.) po 13, Reggie Lynchas 12 (5 blk.), Danielis Golebiowski ir Ajdinas Penava po 10, Kenanas Blackshearas (6 atk. kam.) ir Adrianas Bogucki po 6.

Rungtynių eiga. „Rytas“ – „Šlask“

Ketvirtas kėlinys.

37 min. Na gerai, dabar tai tikrai yra viskas. RJ Cole'as dar pridėjo dvitaškį su pražanga – 86:69. Galima švęsti pergalę.

36 min. Ačiū, RJ! Cole'as smeigia tolimą metimą ir atstato jau kasikinę šiandien 14 taškų persvarą – 81:67.

35 min. O gal jau užteks? Varžovų tritaškis kerpa skirtumą iki 11 taškų...

Trečias kėlinys.

30 min. Ko mažiausiai reikia vilniečiams šiandien namų rungtynėse, tai intrigos. O ji gali grįžti, mat Vroclavo krepšininkai kėlinį užbaigė sumažindami skirtumą iki 13 taškų.

28 min. Kėlinio eigoje Lenkijos komanda buvo ėmusi mažinti skirtumą, bet vėl tiksliai žaidė G. Radzevičius, iš toli taiklus buvo G. Masiulis – 70:52.

22 min. G. Radzevičiaus ir J. Graveso ataka žemė-oras! Koks epizodas! Vilniečiai toliau užtikrinti – 58:38.

Antras kėlinys.

20 min. Situacija kiek pasitaisė po šeimininkų pasitarimo. Per pertrauką komandas skiria 17 taškų, tad nuotaikos gana pozityvios „Twinsbet“ arenoje.

Net 14 taškų „Rytui“ pelnė G. Radzevičius. Puolėjas dar atkovojo 5 kamuiolius ir surinko 18 naudongumo balų.

16 min. Atrodo, kad ir patys „Ryto“ žaidėjai pradėjo žaisti kiek žemesne pavara. Giedriui Žibėnui tai ne itin patinka, tad treneris šaukia pasitarimą. Tiesa, rimtų pavojaus signalų dar nėra – 44:31.

13 min. Kėlinį dviem tritaškiais pradėjo G. Masiulis, komandas skiria jau 15 taškų, lenkai neatrodo kaip komanda, kuri galėtų svajoti apie pergalę Vilniuje – 36:21.

Pirmas kėlinys.

10 min. M. Normanto tritaškis tapo paskutiniu akcentu – 28:16.

7 min. Skirtumas jau pasiekė dviženklę ribą – 20:9.

3 min. S. Enocho tritaškis, būtų labai smagu, jei vilniečių naujokas įsimėtytų iš toli! Persvara jau gana solidi – 10:2.

1 min. M. Paliukėno tritaškis, G. Radzevičiaus dvitaškis ir užtikrintas startas 5:0.

Starto penketas: Jayvonas Gravesas, Gytis Radzevičius, Martynas Paliukėnas, Ąžuolas Tubelis, Stevenas Enochas.