Prancūzija (2/0) buvo arti didžiausios sensacijos olimpiniame vyrų krepšinio turnyre. Prireikė pratęsimo, o jame tik per plauką 94:90 (32:25, 17:19, 20:20, 15:20, 10:6) kukliu rezultatu įveikta Japonija (0/2).

Prancūzijos komandai pirmoje mačo pusėje nepavyko sustabdyti Japonijos puolimo ir pabėgti į priekį.

Šeimininkai vienu metu buvo priekyje devyniais taškais, o po dviejų kėlinių jie pirmavo 49:44. Prancūzams pirmoje mačo pusėje 11 taškų pelnė Evanas Fournieras, 10 surinko Victoras Wembanyama.

Po didžiosios pertraukos japonai persvėrė rezultatą (51:55). Visgi, trečią kėlinį šeimininkai uždarė atkarpa 7-0 ir susigrąžino pranašumą (69:64).

Tritaškis ketvirtajame kėlinyje dar labiau didino prancūzų persvarą (72:64). Nepaisant to, oponentai rankų nenuleido ir ėmė mažinti deficitą, kuris po spurto 8-0 visiškai ištirpo (77:80).

Prasidėjus paskutinei minutei, E.Fourniero tritaškis rezultatą leido išlyginti (80:80). Vėliau sekė keturi taiklūs Yuki Kawamura baudų metimai ir japonai šoko į priekį (80:84). Likus 10 sekundžių, šeimininkus išgelbėjo Matthew Strazelo tolimas šūvis su pražanga ir rezultatas tapo lygus (84:84).

M. Strazelio metimas, išplėšęs pratęsimą:

Prancūzijos rinktinė: Victoras Wembanyama 18 (3/8 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud., 11 atk. kam., 6 rez. perd.), Matthew Strazelas 17 (4/7 trit.), Evanas Fournieras 14 (2/9 trit., 6 rez. perd.), Guerschonas Yabusele 13, Rudy Gobertas 7 (1/5 baud., 15 atk. kam.), Mathiasas Lessortas 6.

Japonijos rinktinė: Yuki Kawamura 29 (3/11 dvit., 6/15 trit., 5/5 baud., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Rui Hachimura 24, Joshas Hawkinsonas 16 (4/6 trit., 8 atk. kam.), Makoto Hiejima 7, Yuta Watanabe (8 atk. kam.).