Skrupulingai savo gyvenimą ir darbą dėl didelio užimtumo planuojantis tituluočiausias Lietuvos sportinių šokių atstovas Arūnas Bižokas tvirtino, kad norėtų bent vieną pasaulio čempionato trofėjų padovanoti Lietuvai, tačiau dėl griežtų WDC federacijos taisyklių tai padaryti gana sudėtinga.
Išskirtiniame interviu portalui balsas.lt šokėjas pasakojo apie šviežiausią penktą pasaulio čempiono titulą, neseniai nuo vėžio mirusią gerą draugę ir jos pagerbimą savo „Facebook“ paskyroje, norą ir galimybes laimėti trofėjų Lietuvai.
Vos dieną Lietuvoje praleidęs ir su artimiausiais draugais susitikęs A. Bižokas antradienį priešpiet lėktuvu jau išskrido į Niujorką.
„Palanki situacija – netoliese buvau, tai užsukau į Lietuvą. Šiaip esu gana užimtas. Pora dienų būsime Vašingtone, vėliau laukia pasirodymas Hjustone. Paskui grįšime į Europą ir dalyvausime kasmetiniame prestižiniame Blekpulo šokių festivalyje, kur renkasi pajėgiausios profesionalios poros“, – išskirtiniame interviu portalui balsas.lt sakė jis.
Kiek daugiau nei prieš savaitę A. Bižokas su Katiuša Demidova Maskvoje vykusiame WDC („World Dance Council“) profesionalų federacijos pasaulio klasikinių šokių čempionate iškovojo penktą titulą iš eilės. JAV atstovaujančiai porai teisėjai pirmą kartą per profesionalią jos karjerą už visus penkis šokius skyrė pirmąsias vietas.
– Varžovai buvo silpnesni ar patys jautėtės itin užtikrintai finale? – paklausėme A. Bižoką.
– Laimėjome užtikrintai. Tokia palanki padėtis susiklostė, kad didesnė kova vyko dėl antros–trečios vietos. Pernai JAV atstovaujantys Victoras Fungas ir Anastasia Muravjova buvo treti, o Didžiosios Britanijos pora Andre Ghigiarelly ir Saea Andracchio – antri. Šįmet jie vietomis susikeitė. Kai tarp jų vyksta kova, mes – aiškiai pirmi. Nebent kuri nors iš tų porų padarytų stiprų šuolį į priekį. Tuomet būtų pavojingiau.
– Kuri pora pavojingesnė?
– Galbūt Didžiosios Britanijos pora pavojingesnė. Abu italai, daug žadantys ir perspektyvūs.
– Ar kada WDC rengiamame pasaulio klasikinių šokių čempionate buvote įvertinti vien pirmosiomis vietomis?
– „United Kingdom“ varžybose šių metų pradžioje esame gavę visas pirmąsias vietas. Pasaulio čempionate toks teisėjų verdiktas buvo pirmą kartą. Maloniai nustebino.
– Anksčiau kalbėjote, kad šoksite tol, kol jausite norą. Ar po penkto iš eilės pasaulio čempiono titulo tas noras nedingo?
– Kol kas liko (juokiasi). Planuojame varžybas Blekpule, Anglijoje. Kol kas didelių pasikeitimų nebuvo, esame puikiai nusiteikę. Ir man, ir Katiušai patinka tai, ką darome.
– Kuo išskirtinis buvo pasaulio čempionatas Maskvoje?
– Pasaulio čempionato finalo prizinis fondas šįkart buvo kiek didesnis už taisyklėmis reglamentuotą minimumą (20 tūkst. svarų sterlingų). Papildomi rėmėjų prizai? Kai kada būna, bet ne visada. Čia jau organizatorių valia. Apskritai varžybos gerai organizuotos. Graži koncertų-pokylių salė Kremliuje, orkestras geras ir aikštelė jauki. Ten telpa apie pora tūkstančių žiūrovų prie aplink išdėstytų staliukų. Vos pradėti pardavinėti bilietai buvo greitai iššluoti.
– Kur nukeliaus naujoji taurė ir aukso medalis?
– Naują iškovotą palikau Vilniuje. Buvo tėtis atskridęs į Maskvą pažiūrėti varžybų, tai ir paėmė. Nenorėjau su savimi vežiotis, nes ne tiesiai į Lietuvą grįžau. Dauguma mano trofėjų ir medalių Vilniuje.
– „Facebook“ paskyroje esate įdėjęs nuotrauką, kurioje jūs su mergina. Kokia jos istorija?
– Tai mūsų draugė iš Rusijos Julija Ivleva. Deja, ji neseniai nuo plaučių vėžio mirė. Nuo jaunystės buvome pažįstami. Kai dar su Edita šokau, Londone teko kartu gyventi. Liūdna, pareiškėme užuojautą ir įdėjau tą nuotrauką prisiminimui. Jai skyrėme ir vieną šokį. 37 metų mergina buvo šokėja, gyveno su partneriu ir vyru Niujorke. Ji tikra šaunuolė. Kai prieš dvejus metus jai buvo diagnozuotas vėžys, gydytojai neteikė daug vilčių – kiekviena savaitė buvo brangi. Tačiau ji pragyveno dar dvejus metus, ištekėjo už savo šokių partnerio. Kovojo iki galo. Džiaugiamės, kad ji visur dalyvavo, ateidavo į varžybas.
– Grįžkime prie šokių. Edita Daniūtė ir Mirko Gozzoli vasarį netikėtai po metų pertraukos grįžo į didįjį sportą ir WDSF („World Dance Sports Federation“) profesionalų lygos pasaulio čempionate laimėjo titulą...
– Prieš dvejus metus WDC ir WDSF keliai išsiskyrė, nes pirmoji federacija buvo atsakinga už profesionalus, o antroji – už mėgėjus. Dabar abi organizuoja varžybas ir mėgėjams, ir profesionalams. WDSF profesionalų lyga gana nauja, Edita su Mirko nusprendė ten dalyvauti ir laimėjo. Mes su Katiuša neturime planų ten dalyvauti. Liekame WDC federacijoje, kur nustatyta aiški tvarka nuo 1950 metų. Čia ir ilga istorija, tradicijos, ir piniginiai prizai didesni.
– E. Daniūtė ir M. Gozzoli WDSF pasaulio čempionato titulą laimėjo su Lietuvos vėliava, nors anksčiau atstovavo Italijai. Pats titulus laimite JAV. Ar sudėtinga būtų vieną tokį titulą iškovoti ir Lietuvai?
– Juokėmės su Katiuša, kad reikėtų dar pašokti ir iškovoti titulų Lietuvai ir Rusijai, nes Katiuša yra iš Rusijos. Būtų neblogai.
– Ar pagal WDC taisykles tai yra įmanoma?
– Jei keistume šalį, kuriai atstovaujame, reikėtų praleisti metus. Matyt, taip padaryta, kad poros dėl kokių nors priežasčių nekeistų kasmet atstovaujamų valstybių. Nežinau, ar mums gerai būtų keisti ir laukti metus, nes nežinia, ar tiek dar šoksime. Norisi laimėti titulą Lietuvai, tačiau nežinau, ar taip išeitų padaryti.
– Kai lipate ant nugalėtojų pakylos, kaip paviešinama, kad esate iš Lietuvos, o partnerė K. Demidova – iš Rusijos?
– Paminėti, iš kur esi kilęs, dabar gana populiaru. Madinga pabrėžti kilmę. Niekam nėra paslaptis, iš kur mes esame.
– Lietuvoje jus pamatysime šokančius parodomąją programą birželio 2 dieną „Vilnius Dance Festival“ varžybose?
– Taip. Esu ir vienas iš šių varžybų organizatorių. Jos bus rengiamos jau šeštą kartą.