Olimpinis auksas – lyg sapnas
L. Asadauskaitei priklauso vienas iš dviejų Lietuvos sportininkų iškovotų aukso medalių Londono olimpinėse žaidynėse ir pagerintas olimpinis rekordas. Visgi tokiu savo pasiekimu L. Asadauskaitė patikėjo praėjus keletui dienų, tačiau iki šiol prisimena ją apėmusią euforiją.
„Jausmas yra išties nuostabus ir nepakartojamas. Man tai buvo tarsi sapnas ir dar kurį laiką negalėjau suvokti, kad man pavyko padaryti tai, apie ką svajoja visi sportininkai, o tuo džiaugiuosi ne tik aš viena, bet ir visa Lietuva kartu su manimi. Gal tik po dviejų ar trijų dienų iš tikrųjų ėmiau suvokti, kad tikrai pasiekiau pačią aukščiausią pakylą“, – patirtais išgyvenimais „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje dalijosi L. Asadauskaitė.
Atskleidė sėkmės paslaptį
Pradėjusi nuo plaukimo ir vėliau atradusi šiuolaikinę penkiakovę, L. Asadauskaitė pasakoja, jog sportas jos gyvenime visada užėmė svarbią vietą, tačiau yra įsitikinusi, jog sėkmės paslaptis slypi ne konkrečioje sporto šakoje, o kiekvieno gebėjime atrasti savo pašaukimą. „Sportas yra ne tik sveikata, bet ir užsiėmimas, formuojantis tvirtą charakterį. Vaikai, kurie nuo mažų dienų sportuoja, gyvenime dažniausiai būna užsispyrę, žino, ko nori pasiekti ir kaip tai padaryti. Labai svarbus vaidmuo tenka ir tėvams, kurie turėtų skatinti vaiką sportuoti, didinti jo užsidegimą“, – sakė L. Asadauskaitė, kartu su vyru, irgi penkiakovininku, Andrejumi Zadneprovskiu auginanti dukrą Adrianą (7).
„Jei vaikas nuo mažų dienų įsitrauks į sportinę veiklą, jam neabejotinai tai pravers ir ateityje. Pavyzdžiui, penkiakovė padeda ugdyti jėgą, greitį, vikrumą, susikaupimą ir kitas savybes“, – dėstė L. Asadauskaitė. – Kai nori, nesunkiai atrandi laiko ir sportui, ir mokslams. Tai nėra lengva, tačiau tikrai suderinama, nes, mano nuomone, abu šie dalykai yra tiesiog būtini jaunam žmogui.“
Daugiau apie penkiakovę sužinosite ir netgi jos treniruotę išvysite jau šį šeštadienį pavasariškoje „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje 9.30 val. per TV6.
„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).