• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno „Žalgiris“ sukrėtė Europos krepšinį, kai sugebėjo prasibrauti į Eurolygos atkrintamas varžybas. Kauniečiai dar labiau Senojo žemyno krepšinio pasaulį supurtė, kai ketvirtfinalyje iš kelio patraukė graikų Pirėjo „Olympiacos“.

25

Kauno „Žalgiris“ sukrėtė Europos krepšinį, kai sugebėjo prasibrauti į Eurolygos atkrintamas varžybas. Kauniečiai dar labiau Senojo žemyno krepšinio pasaulį supurtė, kai ketvirtfinalyje iš kelio patraukė graikų Pirėjo „Olympiacos“.

REKLAMA

Šį kauniečių žygdarbį pradėta lyginti su 1999 metų „Žalgirio“ triumfu Eurolygoje. Portalas eurohoops.net pažvelgė dar plačiau ir pristatė kitas pelenių istorijas, kurios supurtė nusistovėjusią tvarką Eurolygos turnyre.

Željko genialumas ir sukrėtimas Bolonijoje

Vos prieš metus Atėnų „Panathinaikos“ pralaimėjo turnyro finale, bet 2002 metais niekas jos nelaikė favorite laimėtį Eurolygą. Patys graikai sau kėlė tikslą bent patekti į finalo ketvertą, nors komandoje buvo tokie žaidėjai kaip Dejanas Bodiroga, Fragisko Alvertis, Ibrahimas Kutluay ar Darrylas Middletonas. Pavardės įspūdingos, bet „Panathinaikos“ buvo susilpnėjusi po prieš metus padaryto žygio į finalą.

Pergalė 2002 metais Bolonijos mieste yra laikoma vienu geriausių Željko Obradovičiaus genialumo įrodymų. Tada Atėnų ekipa buvo vadinama ketverto autsaidere, bet greitai paneigė šias kalbas.

REKLAMA
REKLAMA

Pusfinalyje jie susitvarkė su Tel Avivo „Maccabi“, o D.Bodiroga sukratė 26 taškus. Finale „Pao“ laukė kietesnis riešutėlis – šeimininkė „Kinder“ su Ettore Messina ir Manu Ginobiliu.

REKLAMA

Italai buvo laikomi aiškiais favoritais laimėti ir tą įrodinėjo per pirmus du kėlinius, po kurių pirmavo 48:40.

Bet D.Bodiroga ir I.Kutluay sutvarkė reikalus puolime, atitinkamai pelnydami 21 ir 22 taškus, o gynyboje susiėmę „Panathinaikos“ vyrai laimėjo 89:82.

Maco vinys į CSKA karstą

2005 metais Vitorijos „Tau Ceramica“ (dabartinė „Baskonia“) turnyro nelaimėjo, bet sukūrė didžiausią sensaciją, kai pusfinalyje įveikė Maskvos CSKA žvaigždyną.

REKLAMA
REKLAMA

Baskų klubas turėjo savo sudėtyje daug puikių krepšininkų – Arvydą Macijauską, Tiaggo Splitterį, Jose Manuelį Calderoną, Luisą Scolą, Pablo Prigionį, Travisą Hanseną, kurie vadovaujami Duško Ivanovičiaus žaidė gražų ir pergalingą krepšinį.

Tačiau kitoje barikadų pusėje stovėjo aiški favoritė, vadovaujama Duško Ivkovičiaus. CSKA gretose tada žaidė tokios žvaigždės kaip Theo Papaloukas, J.R.Holdenas, Marcusas Brownas, Dimos Dikuodis, Davidas Andersenas. Tuo labiau, kad finalo ketvertas vyko Maskvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau CSKA pajuto lietuviško Kalašnikovo šūvių stiprumą – Macas pelnė 23 taškus ir atvedė savo ekipą į sensacingą pergalę 85:78, sugadinusią šeimininkų šventę.

Finale „Tau Ceramica“ ekipai jau pritrūko jėgų ir juos nustelbė Šarūnas Jasikevičius su „Maccabi“ (90:78).

„Partizan“ stebuklas

2010 metais Belgrado „Partizan“ padarė kažką panašaus, ką šiais metais pasiekė „Žalgiris“. Tada serbai taip pat disponavo plona pinigine, bet žaidė itin disciplinuotai gynyboje.

REKLAMA

Komandą sudarė dar labai jaunas Janas Vesely, dabar siautėjantis „Fenerbahce“ gretose, Bo McCalebbas, Dušanas Kečmanas, Aleksas Maričius, Lawrence’as Robertsas.

Tiesa, tada „Partizan“ finalo ketverte liko paskutiniai, bet su daug turtingesniais klubais kovėsi kaip lygūs su lygiais.

Pusfinalio varžovė „Olympiakos“ tada dar švaistėsi pinigais ir pirko visas žvaigždės. Th.Papaloukas, Joshas Childressas, Linas Kleiza, Milošas Teodosičius, Ioannis Bourousis, Nikola Vujčičius, Patrickas Beverley, Sofoklis Schortsanitis. Tokios pavardės buvo surinktos į vieną būrį.

REKLAMA

„Olympiakos“ prireikė pratęsimo, kurį išplėšė J.Childresso dėjimas paskutinėmis sekundėmis. Per papildomą laiką jėgų daugiau turėjo graikai, laimėję 83:80.

Kovoje dėl trečios vietos „Partizan“ 88:90 nusileido Maskvos CSKA.

Pakitęs požiūris atnešė titulą

2012 metų „Olympiakos“ triumfas Eurolygoje laikomas viena didžiausių turnyro sensacijų. Vos prieš dvejus metus jie suklupo finale ir galiausiai visiškai pakeitė ekipos formavimo principą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Graikai sumažino biudžetą ir nebesikvietė vien žvaigždžių. 2012 Pirėjo komanda dėmesį skyrė jaunimui, o jų vedliu tapo vienintelė tuometinė Europos žvaigždė Vassilis Spanoulis. Taip, komandoje buvo tokie žaidėjai kaip Georgios Printezis, Kostas Papanikolaou, Vangelis Mantzaris, Kostas Sloukas, bet jie buvo dar jauni ir mažai ką įrodę. Jiems puikiai padėjo tinkamai atriinkti amerikiečiai – Kyle’as Hinesas, Joey Dorsey ir Acie Law.

Ekipoje tada žaidė ir Martynas Gecevičius, beveik visada rungtynes stebėjęs nuo atsarginių suolo.

REKLAMA

D.Ivkovičiaus kariauna finalo ketverte triumfavo gynybos dėka. Visų pirma pusfinalyje visiškai supančiojo „Barcelona“ stratego Xavi Pascualio schemas ir Juano Carloso Navarro rankas aikštėje.

V.Spanoulis surinko 21 tašką, o „Olympiacos“ šventė pergalę 68:64.

Jeigu tai jau buvo sensacija, tai finale nutiko kažkas neįtikėtino. Jono Kazlausko vadovaujama Maskvos CSKA 29-ąją rungtynių minutę pirmavo 53:34 ir atrodė, kad viskas baigta.

Bet likusią rungtynių dalį graikai apvertė aukštyn kojomis, laimėdami atkarpą 28:8 ir po lemtingo G.Printezio metimo paskutinę sekundę šventė pergalę 62:61.

REKLAMA

Geltonųjų fiesta

Tel Avivo „Maccabi“ 2014 metais buvo vadovaujama Davido Blatto, turėjo tokius žaidėjus kaip Davidą Blu, Ricky Hickmaną, Joe Inglesą, Tyrese’ą Rice’ą, Alexą Tyusą, S.Schortsanitį, bet pavardėmis neprilygo oponentams ir apskritai nebuvo tuo metu priskiriama stipriausiems klubams.

Pusfinalyje parklupdyta favoritė CSKA, vienu metu pirmavusi 15 taškų. Galiausiai žydams pergalę atnešė T.Rice’o šūvis (68:67).

Finale „Maccabi“ sutiko Madrido „Real“ žvaigždyną, o įspūdingą pasirodymą surengęs T.Rice’s pelnė 26 taškus ir atvedė savo ekipą į pergalę po pratęsimo 98:86.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusiškasis lokomotyvas

Paskutine pelene prieš „Žalgirį“ Eurolygoje tapo Krasnodaro „Lokomotiv“, 2016 metais užėmusi trečią vietą.

Ekipą treniravo Georgios Bartzokas, o joje žaidė puikiai pažįstami legionieriai Chrisas Singletonas, Anthony Randolphas, Mattas Janningas, Victoras Claveras, Dontay Draperis, Ryanas Broekhoffas, Malcolmas Delaney.

Niekas iš debiutantų nesitikėjo itin gerų rezultatų, bet jie žengė į finalo ketvertą, kurio pusfinalyje 81:88 nusileido CSKA klubui, bet kovoje dėl trečios vietos 85:75 nugalėjo „Baskonią“.

REKLAMA

Pelenės istorijas Eurolygoje kūrė turtingesni ir daugiau žvaigždžių turėję klubai nei „Žalgiris“, išskyrus „Partizan“ atvejį. Tad kauniečių pasiekimas įgauna dar ryškesnes spalvas. Vieniems pavyko nueiti iki galo ir kelti trofėjų, kitiems sėkmė tarp stipriausių ketvertuko taip ryškiai nenusišypsojo.

Kokį scenarijų matysime šiais metais, sužinosime jau artėjantį savaitgalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų