Gyvendami Pekino „burbule“ užtrunkame apie 5 valandas (pirmyn ir atgal) kelionėms į kalnus pas biatlonininkus ar slidininkus. Darbo tempas gana didelis, tad ne visada pavyksta ir ir laiku užkąsti.
20 minučių nuo mūsų viešbučio yra įsikūręs MMC arba pagrindinis žiniasklaidos centras, kur dirba tūkstančiai žurnalistų, savo vietas bei kabinetus turi daug televizijos ar radijo kanalų, įsikūrę ir žaidynių transliuotojai, įvairūs kiti departamentai.
Be įvairiausių darbo vietų, kabinetų ar spaudos konferencijos salių labai dideliame trijų aukštų pastate galime rasti ir ne tokių įprastų, įdomesnių dalykų.
Čia yra net miego kapsulė, kurioje galima užsirezervuoti laiką, užsidaryti duris ir nusnausti ar ramiai praleisti laiką atsikvėpiant.
Turbūt didžiausia atrakcija yra robotizuota valgykla. Ten robotas-barmenas, darantis kokteilius bei maistą patiekantys robotai yra prižiūrimi žmonių. Toks variantas pasirinktas tam, kad būtų kuo mažesnis sąlytis tarp žaidynių dalyvių.
Visą tai stebėti gana įdomu ir neįprasta, o kainos šioje valgykloje pakankamai geros. Įprasti karšti patiekalai kainuoja apie 7-10 eurų, o gaivusis gėrimas apie eurą.
Egzistuoja ir pasirinkimas, tiesa, ne itin didelis – galima rinktis mums kiek geriau pažįstamą maistą (mėsainis, bulvytės, mėsa su ryžiais ir kt.) arba labiau tradicišką kinų virtuvę, ypač kalbant apie sriubas.
Aišku, negalėjimas išeiti į miestą nė minutei smarkiai apriboja ir galimybę pamatyti kažką ištikrųjų įdomaus. Esant burbuluose belieka mėgautis gana paprastais dalykais, tačiau tokia koronaviruso sveikatos protokolo politika Pekino žaidynėse.
Plačiau – vloge.