Moterų rogučių lenktynių favorite vadinta dukart pasaulio čempionė pirmajame nusileidimo pateisino savo statusą – finišavo per 58.345 sek. ir užėmė pirmą vietą. Visgi, antrasis nusileidimas baigėsi tikra J.Taubitz agonija. Prieš finišą ji apvirto, šiaip ne taip užbaigė distanciją, tačiau prarado daugiau nei pusantros sekundės ir negalėjo sulaikyti ašarų po savo klaidos.
Bendroje įskaitoje J.Taubitz prieš du lemiamus nusileidimus nukrito net į 14-ą vietą (1:58.420) ir tik stebuklas jai dar leistų pakovoti bent dėl bronzos. Naująja lydere tapo keturiskart olimpinė čempionė vokietė Natalie Geisenberger (1:56.825). Antra buvo dar viena vokietė Anna Berreiter (1:57.033), trečia – rusė Tatjana Ivanova (1:57.416). Geriausiai tarp latvių sekėsi Elizai Tirumai, kuri buvo 6-a (1:57.805).
Sensacingai baigėsi mišrių komandų šuolių su slidėmis varžybos. Jei Slovėnijos rinktinės (Nika Križnar, Timi Zajcas, Urša Bogataj ir Peteris Prevcas) auksas su net 1001,5 taško netapo didele sensacija, tai rusų sidabras (890,3) ir kanadiečių bronza (844,6) pribloškė daugelį. Be medalių liko tokios rinktinės kaip Japonija, Austrija, Norvegija ir Vokietija.
Favoritais buvo vadinti keturiskart iš eilės pasaulio čempionatą laimėję vokiečiai, tačiau jie finalo aštuonete net nestartavo. Vokietijos rinktinė buvo diskvalifikuota dėl to, kad Katharinos Althaus kostiumas neatitiko nustatytų standartų. Diskvalifikacijų sulaukė ir norvegai, austrai bei japonai, dėl ko jų rezultatai gerokai suprastėjo.
„Čia kažkoks lėlių teatras. Esu ypač įsiutęs ir nesuprantu, kas nutiko. Visi mūsų sportininkai atliko puikius šuolius, todėl esu labai nusivylęs teisėjų sprendimu“, – sakė Vokietijos rinktinės treneris Stefanas Horngacheris.
Jam pritarė rinktinės vadovas Horstas Huttelis: „Čia kažkokia parodija, tik juoktis nesinori. Tai nepateisinama. Kažkodėl teisėjams užkliuvo tik 4 stipriausios šuolių su slidėmis šalys, kurių rinktinės yra pačios profesionialiausios“.
Pažymima, kad visos 5 diskvalifikacijos buvo skirtos moterims. Sportininkės pažymėjo, kad kinai kostiumus matavo kitais metodais, nei joms buvo įprasta.
„Tai buvo gana keista – viskas buvo daroma kitaip nei anksčiau. Diskvalifikaciją tikriausiai nulėmė tai, kad ilgai buvau karantine ir visą savaitę negalėjau normaliai valgyti“, – sakė norvegė Anna Odine Stroem.
Po trijų olimpinių žaidynių dienų medalių įskaitoje kiek netikėtai pirmauja Švedija (3 aukso medaliai). Į antrą vietą pakilo Rusijos olimpinis komitetas (2 aukso, 3 sidabro, 2 bronzos), į trečią – Nyderlandai (2, 2, 1). Medalius jau laimėjo 19 šalių atletai.