Heraklione (Graikija) vykstančiame ITF serijos moterų teniso turnyre šeštadienį 20-metė Patricija Paukštytė (WTA-726) per 1 valandą 38 minutes 3:6, 3:6 pralaimėjo pirmajai turnyro raketei 22-ejų slovėnei Piai Lovrič (WTA-522) ir nepateko į finalą.

Jau pirmojo seto pradžioje lietuvė atsiliko 0:3. Penktajame geime P.Paukštytė realizavo „break pointą“, bet šeštajame tuo pačiu atsakė P.Lovrič. Netrukus lietuvė realizavo dar vieną „break pointą“ (3:4), tačiau slovėnės ir vėl nepavijo, nes čia pat pralaimėjo savo padavimų seriją. Devintajame geime P.Paukštytė jau nepasinaudojo proga tašku laimėti slovėnės padavimų seriją ir pralaimėjo setą.

Antrojo seto pradžioje P.Paukštytė panaikino 2 geimų deficitą (0:2, 2:2), bet tada pralaimėjo atkarpą 0:3. Aštuntajame geime lietuvė buvo atsilikusi 15:40, tačiau nenuleido rankų, atlaikė du „match pointus“ ir laimėjo varžovės padavimų seriją. Įtemptame devintajame geime P.Lovrič nerealizavo dar trijų „match pointų“, kol galiausiai ketvirtu bandymu laimėjo lietuvės padavimų seriją.

P.Paukštytė padarė 7 dvigubas klaidas (varžovė – 1), o po pirmųjų savo padavimų laimėjo tik 44 proc. įžaistų kamuoliukų (varžovė – 63 proc.).

P.Paukštytei atiteko 6 WTA vienetų reitingo taškai ir 734 JAV doleriai. Kai šie taškai bus įskaičiuoti, lietuvė reitinge atsidurs labai arti 700-uko ir pasieks naujas karjeros aukštumas.

Šeštadienį P.Paukštytės dar lauks dvejetų finalas, kuriame lietuvė su belge Tilwith Di Girolami bandys nugalėti rumunes – Simoną Ogescu ir Ioaną Teodorą Savą.

ITF serijos moterų teniso turnyro Heraklione prizų fondą sudaro 15 tūkst. JAV dolerių.