Sekmadienį Paryžiuje įvyko olimpinio moterų krepšinio turnyro finalas, kuriame analogiškai kaip ir vyrų finale 67:66 (15:9; 10:16; 20:18; 22:23) triumfavo JAV rinktinė

Šią pergalę pelnę amerikietės olimpinėmis čempionėmis tapo 8-ąjį kartą paeiliui.

Turnyro šeimininkės per pirmąjį kėlinį sukrapštė vos 9 taškus, tačiau sugebėjo toli neatsilikti. Visą deficitą jos sudegino iki ilgosios pertraukos, o iki vienintelio taško skirtumą mažino ir likus žaisti pusantros minutės – 59:60.

Tuomet rezultatyviai prasiveržė Kahleah Cooper, o tolimas Gabby Williams metimas net nelietė lanko. Komandos apsikeitė nesėkmingais išpuoliais, likus žaisti 17 sekundžių A’ja Wilson pataikė tik vieną baudos metimą (63:59).

Abi rinktinės sumetė baudų metimus, o G.Williams pataikė itin tolimą tritaškį (64:65). K.Cooper sumetė baudų metimus, G.Williams su sirena pataikė dar vieną tolimą metimą nuo lentos, tačiau nežymiai peržengta linija paliko pergalę amerikiečių rankose.

Amerikietes į pergalę vedė A'ja Wilson, kuri pelnė 21 tašką ir atkovojo 13 kamuolių.

Tuo tarpu Prancūzijos rinktinės gretose rezultatyviausiai pasirodė Gabby Williams, kurios sąskaitoje –17 taškų, 7 atkovoti kamuoliai ir 2 rezultatyvūs perdavimai.

JAV rinktinė: A. Wilson 21 (13 atk. kam.), K. Cooper 12 (5 atk. kam., 2 rez. perd.), K. Plum 12 (1 atk. kam., 4 rez. perd.), B. Stewart 8 (3 atk. kam., 1 rez. perd.), N. Collier 7 (11 atk. kam.), B. Griner 4 (2 atk. kam.), J. Young 2 (4 atk. kam., 3 rez. perd.), A. Thonas 1 (2 atk. kam., 1 rez. perd.).

Prancūzija: G. Williams 19 (7 atk. kam., 2 rez. perd.), V. Ayayi 9 (2 atk. kam., 2 rez. perd.), M. Johannes 9 (2 atk. kam., 1 rez. perd.), M. Bediane 8 (6 atk. kam., 3 rez. perd.), M. Fauthoux 8 (3 atk. kam., 1 rez. perd.), L. Lacan 7, A. Chery 4 (1 atk. kam., 1 rez. perd.), J. Salaun 2 (6 atk. kam.).

JAV rinktinė olimpinėse žaidynėse iki šių rungtynių taip pat žygiavo tobulai – laimėjo 5 rungtynes ir nepatyrė nei vieno pralaimėjimo.

Tuo tarpu prancūzės buvo pasiekę 4 pergales ir vieną kartą pralaimėję.

Finalo varžybų įrašas – transliacijos viršuje.