Panevėžiečiai ir miesto svečiai turės unikalią galimybę iš arti stebėti pasaulinio lygio sportininkų pasirodymus bei palaikyti savo šalies atstovus.
Pasak Lietuvos triatlono federacijos viceprezidento, žymaus triatloninko ir vieno iš sporto šventės organizatorių Vidmanto Urbono, ši olimpinė sporto šaka yra neatsiejama Panevėžio istorijos ir įvaizdžio dalis, kurią su reikšmingu pagrindinio rėmėjo „Kalnapilio“ indėliu pavyko sugrąžinti miestui.
„Džiaugiamės, jog po 10-ties metų pertraukos pernai turėjome galimybę Panevėžyje surengti vieną pasaulio ultratriatlono taurės etapų, o šiais metais – ir pasaulio čempionatą. Dėl kompaktiško miesto centro išdėstymo Panevėžys turi tinkamą infrastruktūrą tokioms masinėms varžyboms rengti, o šiais metais sportininkus sutiksime dar ir atnaujintoje trasoje“, – atskleidė V. Urbonas.
Vienos pagrindinių čempionato rėmėjų „Kalnapilio – Tauro grupės“ generalinio direktoriaus Marijaus Kirstuko teigimu, būtent Panevėžyje užaugo ištisa Lietuvos triatloninkų karta, dovanojusi Lietuvai ne vieną pergalę, todėl labai svarbu ir toliau puoselėti šio sporto tradicijas mūsų šalyje.
„Esame miesto bendruomenės dalis, todėl džiaugiamės galėdami savo mieste sutikti sportininkus iš viso pasaulio, o mūsų šalies sportininkams sudaryti galimybės varžytis su pasaulio elitu bei garsinti Panevėžio, kaip Lietuvos triatlono sostinės, vardą. Linkiu, jog sportininkai pademonstruoti puikią fizinę formą ir dovanotų išskirtinį reginį visiems susirinkusiems“, – sakė M. Kirstukas.
V. Urbono teigimu, noras surengti tokio lygio čempionatą ir tikrą sporto šventę Panevėžyje pareikalavo daug pastangų ir pasiruošimo, o didele dalimi prie to prisidėjo ir verslo atstovai, matydami, jog tai – išties svarbus miestui renginys.
„Tokio lygio varžybos nevyksta nei viename kitame Lietuvos mieste, su sportininkais atvyksta didelis būrys lydinčiųjų, todėl tai prisideda prie miesto įvaizdžio gerinimo, verčia pasitempti. Labai sveikintina, jog „Kalnapilis“, būdamas viena didžiausių įmonių mieste ir nuo seno panevėžietiškas verslas, noriai prisideda ir palaiko“, – teigė V. Urbonas.
Lietuvai šiame čempionate atstovaus 4 sportininkai, kurie dviguboje ultratriatlono distancijoje turės įveikti 7,6 km plaukte Senvagės upe, 360 km važiuos dviračiu ir bėgs 84,4 km. Vyrų kategorijoje varžysis Renatas Orlovas, Armandas Rokas bei Laurynas Urbšys. Vienintelė Lietuvos atstovė moterų kategorijoje – Alina Ranceva, pernai tapusi pirmąja lietuve, kuri įveikė dvigubo nuotolio ultratriatloną.
„Neabejoju, kad konkurencija bus didelė – susirinks geriausi viso pasaulio sportininkai, tarp kurių – ir praėjusių metų pasaulio čempionas. Kovos bus išties azartiškos ir įdomios, kadangi susitiks vienas kito verti varžovai. Tikimės, kad lietuviai pateks tarp prizininkų, o gal netgi turėsime savo pasaulio čempioną“, – vylėsi V. Urbonas.
Nors daug fizinės ištvermės pareikalausiančiame čempionate didesnę sportininkų dalį sudaro vyrai, tačiau, V. Urbono teigimu, moterų kategorijoje varžysis 8 moterys, iš kurių net 5, o taip pat ir lietuvę A. Rancevą, galima laikyti potencialiomis prizininkėmis.
Čempionato atidarymo dieną susirinkusiųjų laukia įspūdingas reginys – dangų nušvies Baltijos šalių fejerverkų festivalio dalyvių šou. „Net 4 metus iš eilės Panevėžyje buvo galima stebėti šį įspūdingą fejerverkų šviesų ir raštų kuriamą reginį, kuris vėliau persikėlė į sostinę ir šiais metais visų džiaugsmui sugrįžo atgal“, – šypsojosi V. Urbonas.
Pasaulio ultratriatlono dalyvių startas – šeštadienį (27 d.) 9 val. Senvagėje, o finišas – sekmadienį (28 d.) 7 val. prie „Cido“ arenos. Prizininkų apdovanojimai, kur paaiškės ir pasaulio ultratriatlono čempiono vardas, vyks sekmadienį 20 val.