Osrblėje (Slovakija) prasidėjo pasaulio vasaros biatlono čempionatas, kuriame Lietuvai atstovauja 12 sportininkų. Supersprinto rungtyje į finalus prasibrovė net penki mūsiškiai, o aukščiausias pozicijas iškovojo dešimtas tarp vyrų finišavęs Vytautas Strolia bei jaunimo varžybose aštuntą vietą užėmęs Darius Dinda.

Vyrų varžybų kvalifikacijoje tarp 67 dalyvių varžėsi net šeši Lietuvos atstovai. V.Strolia atrankoje buvo 11-as (šaudymas 1+2), Tomas Kaukėnas – 34-as (1+0), Maksimas Fominas – 41-as (2+1), Jokūbas Mačkinė – 51-as (2+1), Karolis Dombrovskis – 56-as (3+2), o Stepanas Terentjevas – 57-as (4+0). Teisę dalyvauti finale iškovojo 30 pajėgiausių biatlonininkų.

Kovoje dėl apdovanojimų V.Strolia kurį laiką netgi važiavo trečias, tačiau netaiklūs šūviai stovint bloškė į 10 poziciją. Iš viso rinktinės lyderis suko keturis baudos ratus (0+1+2+1) bei nugalėjusiam latviui Andrejui Rastorgujevui nusileido 45,1 sek. Sidabras atiteko čekui Tomašui Mikyskai (atsiliko 4,9 sek.), bronza – ukrainiečiui Artiomui Tyščenkai (atsiliko 13,2 sek.).

Moterų supersprinto kvalifikaciją įveikė 24 vietą užėmusi Natalija Kočergina (1+1) bei 27-u numeriu į finalą patekusi Lidija Žurauskaitė (1+1). Tarp 56 dalyvių Sara Urumova klasifikuota 47-a (2+0), o Judita Traubaitė – 49-a (3+3).

Finalas mūsiškėms nebuvo sėkmingas: 8 baudos ratus sukusi N.Kočergina liko 26-a (1+2+2+3), o L.Žurauskaitė – 30-a (3+3+2+3). Planetos čempione tapo vokietė Marion Wiesensarter, 9,8 sek. aplenkusi estę Tuuli Tomingas bei 15,4 sek. – tautietę Lisą Marią Spark.

Jaunimo vaikinų supersprinto rungtyje tarp lyderių prasibrovė net du mūsiškiai: Darius Dinda užėmė 8 vietą (3+1+0+0), o Nikita Čigak – 16-ąją (5+1+1+0). Nors finale abiem Lietuvos atstovams nesėkmingai susiklostė pirmasis šaudymo ruožas, rikiuotės gale atsidūrę mūsiškiai sparčiai kopė aukštyn. Ypač sėkmingai su užduotimis šaudykloje susitvarkė D.Dinda: ignalinietis šaudydamas stovint nesuklydo nė sykio bei visus taikinius užvertė ypač greitai.

„Iš tiesų, džiaugsmo užimta vieta daug gal ir neteikia, bet smagu būti geriausiųjų 10-uke. Lūkesčiai buvo nedideli, nes prieš čempionatą turėjome ypač sunkią stovyklą Alpėse. Ar buvo realu laimėti medalį? Galimybė tą padaryti visada buvo šalia“, – dėstė D.Dinda, nuo prizininkų trejeto atsilikęs 41,9 sek.

Beje, jaunasis biatlonininkas užfiksavo pirmą šaudymo greitį tarp visų dalyvių. Ypač įspūdingas buvo pirmasis jo šaudymas stovint – taikinius lietuvis užvertė per 16,7 sek. Nė vieno šūvio stovint D.Dinda neprašovė nei finale, nei kvalifikacijoje.

„Darant išvadas galima teigti, kad su treneriu atliekame tikrai gerą darbą ties šaudymu, o taktikos prieš lenktynės neturėjau, nes stengiausi viską atlikti kaip per treniruotę. Šaudymas manęs jau nestebina, nes labai daug laiko skiriame kiekvienos smulkmenos sprendimui ir matosi progresas“, – komentavo D.Dinda.

Pasaulio čempionate šeštadienį sportininkai varžysis sprinto rungtyse, sekmadienį – persekiojime (jaunimas) bei bendro starto lenktynėse (suaugę).