Seminaras Druskininkuose vyks vasario 19 d., o Kėdainiuose – vasario 26 d. Pasak abu būsimus renginius koordinuojančios Lietuvos paralimpinio komiteto generalinės sekretorės Astos Narmontės, į artėjančius mokymus abiejuose miestuose jau registravosi dešimtys pedagogų ir kitų specialistų.
„Didelis susidomėjimas rodo, kad pedagogams ir kitiems ugdymo proceso dalyviams reikalinga pagalba įgyvendinant įtraukųjį ugdymą – kad kiekvienas vaikas galėtų būti pamokos dalis. Atvykstame su tikslu suteikti ir teorinių, ir praktinių darbo su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais žinių. Lankydamiesi mokyklose matome, kad didelė dalis negalią turinčių jaunuolių yra paprasčiausiai „atleidžiami” nuo fizinio ugdymo pamokų, nors kartais reikia ne tiek jau daug, kad jie būtų įtraukti į fizinio aktyvumo veiklas. Tam dažniausiai kliudo įvairios priežastys, o viena svarbiausių – žinojimo, kaip užimti vaikus trūkumas. Mes siekiame užpildyti šią spragą“, – apie projekto tikslus pasakojo A. Narmontė.
Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento Mindaugo Biliaus, plėtoti projektą paskatino sėkminga patirtis Alytuje, kur lapkritį daugiau nei 150 fizinio ugdymo pedagogų, jų padėjėjų ir darželių auklėtojų sėmėsi teorinių ir praktinių žinių iš paralimpinio judėjimo atstovų.
„Po renginio pedagogai ir kiti dalyviaie sakė, kad seminaras buvo naudingas ir svarstė, kaip įgytas žinias pritaikys praktikoje. Mums tai yra svarbiausia. Norime, kad kuo daugiau vaikų su negalia visoje Lietuvoje būtų fiziškai aktyvūs, o tuo pačiu sveikesni, stipresni psichologiškai ir laimingi. Nebūtinai kiekvienas nueis sportiniu keliu ir taps paralimpiečiu, bet jeigu tai padės išugdyti asmenybę, tai bus laimėjimas visai mūsų visuomenei“, – sakė paralimpinis čempionas M. Bilius.
„Po renginio priėjo būrys pedagogų ir sakė sužinoję daug naujo, atradę naujų priemonių. Viską pristatėme gyvai ir net nurodėme, kur mokyklos gali įsigyti reikiamą inventorių. Svarbu, kad specialiųjų poreikių turintys vaikai galėtų mokytis ir sportuoti kartu su bendraamžiais, kartu su mokyklos draugais. Žinoma, tam reikalingi ir mokytojų asistentai, kurių pagalba pamokose ypatingai svarbi“, – pasakojo seminaro lektorė, triračių sporto trenerė Aušra Kriškoviecienė.
Anot M. Biliaus, paralimpinis komitetas sieks, kad mokymai pasiektų kuo daugiau šalies mokytojų.
„Dėkojame Druskininkų savivaldybei ir Kėdainių sporto centrui už bendradarbiavimą. Smagu, kad miestai siekia būti įtraukūs ir skiria dėmesį visiems savo gyventojams. Neabejoju, kad tai bus puikus pavyzdys ir kitiems Lietuvos miestams, paskatins atkreipti dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduria specialiųjų poreikių turintys moksleiviai. Kalbamės ir planuojame vizitus ir į kitus miestus tiek tiesiogiai, tiek per Lietuvos savivaldybių asociaciją, su kuria glaudžiai bendradarbiaujame ne vienus metus“, – sakė M. Bilius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!