• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį, kovo 15 dieną, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto būstinėje vyko 2011 metų kilnaus sportinio elgesio  laureatų apdovanojimo ceremonija.

REKLAMA
REKLAMA

Apdovajimai skirti Dakaro ralyje susižeidusiam konkurentui pagelbėjusiam motociklininkui Gintautui Igariui, plaukinei Linai Kačiušytei kelionėje pagelbėjusiems dimisijos generolui Jonui Andriškevičiui ir jo žmonai Vilijai taip pat praėjusių metų vasarą į Nemuną įkritusią parašiutininkę išgelbėjusiam statybininkui iš Kauno Jonui Nenartavičiui.

REKLAMA

Arvydas Juozaitis (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)Arvydas Juozaitis (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Anot kilnaus sportinio elgesio judėjimo prezidento Arvydo Juozaičio, tokie apdovanojimai leidžia parodyti, kad sportas yra gerokai platesnė sritis nei ir visuomenė yra linkusi galvoti. „Pasauliniu mastu vyksta įdomus reiškinys, kad į olimpinę chartiją nėra įtrauktas žodis sirgalius, aistruolis, todėl kilnaus sportinio elgesio reikšmė su šiuo stygiumi auga, nes spragą reikia už pildyti. Mes parodome, kad pats sportas yra gerokai daugiau nei stadionai, arenos ir bėgimo takeliai“, – įžanginėje kalboje dėstė jis.

REKLAMA
REKLAMA

LTOK vadovas Artūras Poviliūnas įteikia apdovanojimą Gintautui Igariui (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)LTOK vadovas Artūras Poviliūnas įteikia apdovanojimą Gintautui Igariui (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

LTOK prizą nutarta skirti Dakaro ralį įveikusiam motociklininkui Gintautui Igariui, kuris trasoje pagelbėjo susižeidusiam varžovui, Prancūzijos sportininkui Olivieriui  Mutelet, nors pats tos dienos lenktynėse sugaišo daug papildomų minučių ir smuktelėjo klasifikacijoje žemyn.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Už posūkio buvo didelis krūmas, o aš kadangi buvau išvažiavęs iš trasos jį visgi pastebėjau. Iškelės ranką motociklininkas prašė pagalbos ‒ nuo karščio jis galbūt buvo praradęs orientaciją, o tuo metu jam reikėjo susisiekti su varžybų organizatoriais. Su motociklininku teko praleisti apie 40 minučių, kol atskrido malūnsparnis su pagalba“, ‒ kalbėjo G. Igaris.

REKLAMA

LTOK vadovas Artūras Poviliūnas įteikia apdovanojimą Jonui ir Vilijai Andriškevičiams (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)LTOK vadovas Artūras Poviliūnas įteikia apdovanojimą Jonui ir Vilijai Andriškevičiams (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Išskirtinė yra daugiau nei prieš 30 metų įvykusi istorija, kurioje dimisijos generolas Jonas Andriškevičius su žmona Vilija kartą padėjo su kelionės problemomis susidūrusiai, į varžybas vėluojančiai tada dar jaunai plaukikei Linai Kačiušytei.

REKLAMA

„Be galo dėkinga likimui, kad kuomet prieš 30 patekau į didelę bėdą, šios šeimos dėka nevirto tragedija. Šie žmonės nuvežė mane į vietą, įsitikino, kad viskas gerai ir tik tada patys grįžo prie savo kelionės tikslo“, ‒ kalbėjo daugiau nei po 30 metė savo herojus sutikusi sportininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Istoriją visi jos dalyviai atgaivino tuomet, kai 2011 m. pavasarį L. Kačiušytei tapus Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidente ją laišku pasveikino generolas J. Andriškevičius.   „Džiugu, kad tas įvykis leido Linai tapti olimpine čempione. Ilgai tuo džiaugėmės, kol galiausiai visgi išdrįsau parašyti jai laišką ir tai prisiminti“, ‒ pažymėjo jis.

REKLAMA

Olimpinė plaukimo čempionė Lina Kačiušytė (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)Olimpinė plaukimo čempionė Lina Kačiušytė (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kaip pasakojo L. Kačiušytė, ji tuomet vos 14 metų turėjusi mergina į rankas gavo lapelį su viešbučio adresu ir į Maskvą skrendančio lėktuvo bilietą.

REKLAMA

„Pirmą valandą turėjau būti vietoje ir ten manęs jau būtų laukę, deja, dėl priežasčių, kurių dabar tiksliai nepamenu Maskvoje buvome tik 3 val. nakties. Aš buvau jauna, pirmą kartą svetiname oro uoste, kuriame pilna nepažįstamų žmonių. Vyraro chaosas ir ne tik atsisėsti, bet ir stovėti nebuvo kur. Tėtis paprašė, kad mane pirmą kartą skrendančią lėktuvu prižiūrėtų, pakalbintų bendrakeleiviai, kuriais ir buvo J. Andriškevičius su žmona. Vėliau paaiškėjo, kad ir vietoje ten nuskridus – mane apėmė ne mažesnė baimė“, ‒ prisiminė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jonas Nenartavičius (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)Jonas Nenartavičius (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Na, o kaunietis Jonas Nenartavičius gelbėjo į Nemuną įkritusią parašiutininkę. Laureatas buvo kuklus ir gavęs progą pasisakyti, tiesiog pasidžiaugė, kad tuo metu galėjo pagelbėti į nelaimę pakliuvusiai sportininkei.

„Tie, kurie nėra susidūrę su Nemunu galbūt nežino, kokia galinga yra ši upė. Parašiutininkams kartais nusileisti tenka ne tik į atviras erdves, todėl džiaugiuosi, kad Jonas tuo metu buvo vietoje ir pagelbėjo jaunajai parašiutininkei“, ‒ kalbėjo apdovanojimą pristatęs KAM skrydžių saugos departamento inspektorius Kęstutis Milušauskas.

REKLAMA

Kaip baigiamojoje kilnaus sportinio elgesio apdovanojimų kalboje pažymėjo A. Juozaitis, geri darbai ‒ neužmirštami.

„Mes pradėjome šį judėjimą atgimus Lietuvai ir tuomet vertinome žmonės, kurie jau buvo nuėję nuo arenos. Apdovanojimą skyrėme Algirdui Šocikui, vėliau jį pripažino ir pasaulis. Noriu pažymėti, kad geri darbai nenueina į užmarštį ir kartais tereikia juos tik prisiminti. Kelias iki laimėjimo visuomet yra labai sudėtingas ir ilgas, todėl negali žinoti, kurioje vietoje jis gali nutrūkti“, ‒ pažymėjo A. Juozaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų