Rusei Jelenai Isinbajevai nepavyko trečią kartą iš eilės tapti olimpine šuolių su kartimi čempione. 2004 metų Atėnų ir 2008 metų Pekino žaidynių nugalėtoja Londono olimpiadoje pelnė bronzos apdovanojimą.

Pasaulio rekordo (5 m 6 cm) savininkė šuolių su kartimi varžybų finale pirmadienį įveikė 4 m 70 cm aukštį.

Rusijos sportininkę pranoko 30-metė amerikietė Jennifer Suhr ir 25-erių metų kubietė Yarisley Silva. Abi jos peršoko į 4 m 75 cm aukštį iškeltą kartelę. Aukso medalis dėl mažesnio bandymų skaičiaus atiteko amerikietei.

Moterų rutulio stūmimo varžybose aukso medalį iškovojo pasaulio vicečempionė 31-erių metų baltarusė Nadzeja Ostapčuk. Baltarusijos sportininkė, kuri prieš ketverius metus Pekine pelnė bronzą, rutulį nustūmė 21 m 36 cm.

Nugalėtojos titulą gynusi 27-erių metų Naujosios Zelandijos atstovė Valerie Adams Londone turėjo tenkintis sidabro medaliu. Pekino žaidynių čempionė nuo N. Ostapčuk atsiliko 66 cm (20 m 70 cm).

Bronzos medalį iškovojo asmeninį rekordą pagerinusi 22-ejų metų rusė Jevgenija Kolodko (20 m 48 cm).

Vyrų 400 m bėgimo varžybose nugalėjo pasaulio čempionas 19-metis Grenados atstovas Kiranis Jamesas. Jis finale nuotolį įveikė per 43,94 sek.

Sidabro medalį pelnė 19-metis Dominikos respublikos atstovas Luguelinas Santosas (44,46 sek.), o bronzos - 23-ejų metų Trinidado ir Tobago bėgikas Lalonde'as Gordonas (44,52 sek.).

Šiose varžybose dalyvavęs 25-erių metų Pietų Afrikos Respublikos (PAR) bėgikas Oscaras Pistoriusas, kuriam kūdikystėje buvo amputuotos abi kojos, pusfinalyje užėmė 23-iąją vietą ir į finalą nepateko.

Vyrų 400 m barjerinio bėgimo varžybose triumfavo Atėnų olimpinių žaidynių čempionas 34-erių metų Dominikos respublikos atstovas Felixas Sanchezas. Jis finale distanciją įveikė per 47,63 sek.

Antras finišavo 28-erių metų amerikietis Michaelas Tinsley  (47,91 sek.), o trečiąją vietą užėmė 28-erių metų Puerto Riko bėgikas Javieras Culsonas (48,10 sek.).

Moterų 3000 m kliūtinio bėgimo varžybose nepralenkiama buvo pasaulio čempionė 26-erių metų rusė Julija Zaripova. Ji finišą pasiekė per 9 min. 6,72 sek.

Antrąją vietą užėmė pasaulio vicečempionė 28-erių metų tunisietė Habiba Ghribi (9.08,37), trečia finišo liniją kirto 24-erių metų etiopė Sofia Assefa (9.09,84).