• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) paskelbė galutinį sportininkų sąrašą, kurie dalyvaus 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse. Rinktinės sudėtyje net 20 sportininkų. Tai didžiausias kada nors olimpiadose dalyvavusių lengvaatlečių skaičius, teigiama pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

„Be abejo, tokia dalyvių gausa džiugina, - kalba Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva. -  Normatyvą įvykdė 24 sportininkai, tačiau keturi atletai negali dalyvauti pagal taisykles, nes toje rungtyje jau yra kitas sportininkas, kuris yra šiek tiek stipresnis. Manau, dalyvausiančių skaičius yra didelis.

REKLAMA

Galima pasidžiaugti, kad didžioji dalis komandos yra pakankamai jauna, mes juos per ketverius metus išsiauginome, tai yra mūsų naujoji banga. Žinoma, išskyrus tuos mūsų elitinis sportininkus – Virgilijų Alekną, Austrą Skujytę ir Kristiną Saltanovič. Jie yra mūsų pažibos ir mes jais didžiuojamės. Tačiau už jų jau yra visas būrys jaunų sportininkų, kurie ateityje tikimės, kad irgi taps elitu“.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos lengvosios atletikos olimpinės rinktinės sarašas:

Virgilijus Alekna Disko metimas

Austra Skujytė 7-kovė

Zinaida Sendriūtė Disko metimas

Kristina Saltanovič 20 km sp. ėjimas

Brigita Virbalytė-Dimšienė 20 km sp. ėjimas

Neringa Aidietytė 20 km sp. ėjimas

Rytis Sakalauskas 100 m

Rasa Drazdauskaitė Maratonas

Diana Lobačevskė Maratonas

Remalda Kergytė Maratonas

Airinė Palšytė Šuolis į aukštį

Marius Žiūkas 20 km sp. ėjimas

Povilas Mykolaitis Šuolis į tolį

Raivydas Stanys Šuolis į aukštį

Sonata Tamošaitytė 100 m barjerinis bėgimas

Tadas Šuškevičius 50 km sp. Ėjimas

Indrė Jakubaitytė Ieties metimas

Lina Grinčikaitė 100 m

Eglė Staišiūnaitė 400 m barjerinis bėgimas

Darius Draudvila 10-kovė

„Mūsų sportininkų sąrašas galėjo būti dar didesnis, - teigia lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė N.Medvedeva. - Nepasisekė Dariui Aučynai, kuriam iki normatyvo pritrūko vieno centimetro. Nedaug trūko Agnei Šerkšnienei. Natalija Piliušina Europos čempionate pasirodė ganėtinai gerai, todėl tikėjomės, kad dalyvaudama varžybose Kaune ji suspės įvykdyti normatyvą, tačiau jai sutrukdė achilo traumą ir ji negalėjo startuoti varžybose. Mes daug tikėjomės iš Eglės Balčiūnaitės, kuri mus šįkart nuvylė. Jeigu kas prieš metus būtų pasakę, kad ji nebus olimpietė, tai sunkiai būtume galėję patikėti. Tačiau sportas yra sportas ir tie rezultatai kinta kasmet“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europos lengvosios atletikos čempionate ant prizininkų pakylos lipo sprinterė Lina Grinčikaitė ir šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys. Pasak N.Medvedevos tokį pasiekimą olimpiadoje bus labai sunku pakartoti.

„Mes norime, kad L.Grinčikaitė dalyvautų olimpiados pusfinalyje, tai būtų labai aukštas pasiekimas moterų sprinto rungtyje. Viliamės, kad R.Stanys dalyvaus šuolių į aukštį finalinėse varžybose, norime, kad jis patektų į geriausiųjų dvyliktuką. Tai mūsų svajonė, - tikina LLAF generalinė sekretorė.

REKLAMA

Apie sėkmingą pasirodymą tyliai kalba vieni pajėgiausių šalies sportininkų A.Skujytė ir V.Alekna. Daugiausiai patirties turintys lengvaatlečiai dar gali nustebinti ne vieną.

„A.Skujytė ir V.Alekna yra mūsų lyderiai, todėl tikimės gerų rezultatų, - teigia N.Medvedeva. - O dėl kitų sunku kažką prognozuoti, nes konkurencija yra didžiulė. Be medalių yra ir kitos labai aukštos vietos olimpinėse žaidynėse. Aš norėčiau, kad į geriausiųjų šešioliktukus patektų dar ne vienas lengvaatletis“.

Pasak N.Medvedevos nustebinti gali ir didžioji dalis mūsų šalies jaunųjų sportininkų, kurie pastaruosius metus savo jėgą įrodė įvairiuose Europos ir Pasaulio čempionatuose.

REKLAMA

„Helsinkyje vykęs Europos čempionatas dar kartą parodė, kad nustebinti gali visi mūsų jaunieji sportininkai. Kada jie pateks į tą elitą sunku prognozuoti, ta diena gali būti ir olimpiados metu, - pasakoja LLAF generalinė sekretorė. - Aš asmeniškai tikiuosi, kad Airinė Palšytė startuos finaluose, tikiuosi, kad Ryčiui Sakalauskui pavyks atsigauti po traumos patirtos Suomijoje ir jis galės startuoti. Jeigu jis pateks į pusfinalį, tai Lietuvai bus didžiulis pasiekimas. Maratono rungtyje turime tris sportininkes, gal viena iš jų pateks į šešioliktuką. Turėjime ėjikų kompaniją, didžiausia viltis – K.Saltanovič, ji turi daugiausiai patirties ir sugeba sėkmingai pasiruošti pagrindiniams startams“.

Lengvosios atletikos federacija savo sportininkams konkrečių uždavinių nekelia, tačiau tikisi, kad jie nepadarys gėdos savo šaliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lengvosios atletikos federacija labiausiai būna patenkinta, kai svarbiausiose pasaulio varžybose mūsų sportininkai parodo rezultatus, kurie prilygsta geriausiems asmeniniams pasirodymams arba bent jau būna šalia jų, - tikina N.Medvedeva. - Jeigu mūsų sportininkai pademonstruos geriausius savo rezultatus, tai jie ir kovos dėl aukštų vietų. Tai pagrindinis tikslas. Ar jie iškovos medalius? Sunku pasakyti, tačiau mes labai džiaugtumėmės“.

REKLAMA

Lietuvos lengvaatlečiai pirmą kartą olimpiadoje dalyvavo 1928 metais. Amsterdame (Nyderlandai) rungėsi penki lengvaatlečiai. Atkūrus Nepriklausomybę Lietuvos lengvaatlečių skaičius didėjo. 1992 metais Barselonoje (Ispanija) dalyvavo 8 sportininkai, 1996 metais Atlantoje (JAV) – 14, 2000 metais Sidnėjuje (Australija) – 17, 2004 metais Atėnuose (Graikija) – 12, 2008 metais Pekine (Kinijoje) – 18.

Iki šiol olimpinėse žaidynėse dalyvavo 68 Lietuvos lengvaatlečiai (38 vyrai ir 30 moterų). Po Londono olimpiados prie šio sąrašo dar turėtų prisidėti 12 lengvaatlečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų