Šiandien vykusiame LFF Vykdomojo komiteto posėdyje iš svarstytų klausimų vienas svarbiausių buvo nacionalinės rinktinės trenerio Jose Couceiro likimas.
Rinktinės treneris
Po pastarojo nesėkmingo nacionalinės rinktinės pasirodymo 2010 m. Pasaulio taurės kvalifikacinio etapo rungtynėse su Farerų salų rinktine, neišvengta diskusijų dėl dabartinio vyriausiojo trenerio Jose Couceiro likimo. Kiek anksčiau, kilus diskusijoms visuomenėje, LFF prezidentas Liutauras Varanavičius informavo, jog visi sprendimai, susiję su trenerio darbu – tiek posto ir programų patvirtinimo, darbo analize, tiek ir atleidimu - priimami LFF Vykdomajame komitete.
Trečiadienį LFF VK komiteto sprendimą pristatė rinktinių direktorius Robertas Tautkus. Pasak jo, po ilgų ir išsamių Vykdomojo komiteto narių diskusijų nuspręsta per likusias šio atrankos ciklo rungtynes su Serbijos ir Austrijos šalių rinktinėmi, prie rinktinės vairo palikti Jose Couceiro.
„Jose Couceiro kontraktas galioja iki šių metų pabaigos. LFF Vykdomojo komiteto narių sprendimu nutarta leisti ir toliau treneriui vykdyti savo įsipareigojimus atliekant nacionalinės rinktinės vyriausiojo trenerio pareigas. Likusiose paskutiniosiose dvejose rungtynėse tikimasi garbingo rinktinės pasirodymo. Tikimės, kad paskutinės dvejos rungtynės bus mūsų šalies rinktinei sėkmingos, kaip ir atrankos ciklo startas“,- teigė R.Tautkus.
Pasak LFF prezidento Liutauro Varanavičiaus, sprendimo apie tolimesnes perspektyvas treneriui vadovauti rinktinei, bus ieškoma pasibaigus trenerio kontraktui bei atrankos ciklui.
„Tai nereiškia, kad esame patenkinti trenerio darbu. Vis dėlto Lietuvos futbolo federacija laikosi savo įsipareigojimų ir vertins trenerio darbą per visą atrankos ciklą t.y. po likusių dvejų rungtynių. Tada bus priimti sprendimai dėl ateinančio sezono“, - sakė L. Varanavičius.
Dirbtinių aikščių projektas
Lietuvos futbolo federacija, prisidėdama prie klubų ir savivaldybių valdomų sporto kompleksų infrastruktūros gerinimo dovanoja 10 pilnų matmenų dirbtinę aikščių dangas. Bendra projekto suma – 2 mln. EUR.
Trečiadienį vykusiame VK posėdyje buvo atrinkti dangų tiekėjai ir trys miestai – Panevėžys, Gargždai, Kėdainiai - kuriuose jau šiais metais bus pradėtos rengti pilnų matmenų dirbtinės dangos aikštės.
Šie miestai pirmieji pasirengė dirbtinės dangos paklojimui, todėl planuojama, kad jau kitais metais šių miestų klubai žais ant kokybiškos ir tarptautinius standartus atitinkančios dangos. Šis projektas yra vykdomas visoje Lietuvoje – iki 2011 metų tokias dangas turėtų įsirengti bent 10 miestų. Lietuvos futbolo federacija, pasinaudodama UEFA teikiamomis galimybėmis, investuoja į šalies stadionų ir aikščių infrastruktūros gerinimą. Kiekviena danga kainuoja apie 700 tūkstančių litų, už jas klubams mokėti nereikės.
Licencijavimo naujovės
Lietuvos futbolo federacija licencijavimo procesą pradėjo 2004 metais. Nors tai yra kompleksiniai reikalavimai klubams žaidžiantiems A, I lygose ir UEFA čempionatuose, Licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis visų pirma akcentavo teigiamus infrastruktūros pokyčius.
„Licencijavimo tvarka buvo tas postūmis, kuris lėmė infrastruktūros pokyčius visoje šalyje - privertė ne tik klubus, bet ir vietos valdžią pasirūpinti jiems priklausančius turtu. Nors pradžioje buvo nemažai priekaištų dėl griežtų reikalavimų, šiandien ne veinas klubas džiaugiasi teigiamais pokyčiais“, - sakė L. Zibolis.
Anot L. Zibolio, per 5 metus Lietuvoje pastatytas 1 visiškai naujas stadionas, 16 rekonstruota, 4 šiuo metu atnaujinami. Šiuo metu Lietuvoje yra 8 stadionai atitinkantys UEFA standartus, tuo tarpu kai Latvijoje vos 4 stadionai, Estijoje – 2. Lietuvos klubų licencijavimo rezultatai infrastruktūros srityje atitinka Austrijos, Suomijos, Airijos, Slovakijos, Slovėnijos, Vengrijos, Baltarusijos lygį
„Sėkmingas licencijavimo tvarkos taikymas yra tęsiamas ir vis daugiau klubų rekonstruoja savo stadionus. Vis dėlto sunkmetis įneša savo korekcijas – klubai dėl sumažėjusio finansavimo šaltinių srauto pageidavo ilgesnio pereinamojo laikotarpio tobulinant infrastruktūrą. Šis sprendimas šiandien ir buvo patvirtintas komitete“, - sakė L. Zibolis.
Kaip ir ankstesniais metais visi futbolo klubai siekdami dalyvauti UEFA, A ir I lygos varžybose privalės dalyvauti LFF klubų licencijavimo procese. Pagrindinis skirtumas lyginant su ankstesniais licencijavimo sezonais yra tas, kad nuo šio rudens planuojama pereiti prie 3 lygių sistemos (UEFA, A, I lyga). Pagal ją, kai kurie sudėtingiausi kriterijai, reikalaujantys daugiausiai laiko ir investicijų, A lygos varžyboms būtų priskirti B lygiui. Tai reiškia, kad šie reikalavimai išliks privalomi, tačiau nespėjus jų laiku įgyvendinti licencijos davėjas negalės skirti griežčiausios sankcijos – licencijos neišdavimo.
Licencijavimo procesą planuojama pradėti 2009 m. spalio mėn. 15 d., suteikiant klubams daugiau laiko apsispręsti dėl savo ateinančio sezono planų.