„Manęs jau nebemotyvuoja nė vienas varžovas lengvo svorio kategorijoje. Aišku, kai išgirstu St-Pierre‘o vardą, man norisi atsistoti ir nubėgti 10 kilometrų, tačiau reikia suprasti, kad jam jau 40 metų, todėl jį reikėtų palikti ramybėje. Jis yra geras kovotojas, kuris tinkamai reprezentuoja MMA sportą. Kas toliau? Charlesas Oliveira geras kovotojas, bet neatrasčiau motyvacijos kovoti prieš jį. Michaelas Chandleris debiutavo UFC ir laimėjo, bet jau matėme, kiek kartų per karjerą jis buvo nugalėtas. Rafaelis dos Anjosas, Justinas Gaethje, Dustinas Poirier, Conoras McGregoras – visi buvę čempionai ir aš visus juos nugalėjau, todėl antros kovos prieš juos manęs nedomina. Kalbant apie Conorą, galiu tik pažymėti, kad nė vienas žmogus per karjerą neturės dviejų pikų. Tai neįmanoma. Tai galioja ne tik Conorui, bet ir visiems kitiems. Jei kalbame apie komandas, tada gali būti daugiau pikų. Pavyzdžiui, Madrido „Real“ buvo pike 2000 m., o vėliau naują piką pasiekė 2016 m., 2017 m., 2018 m. Komandiniame sporte žaidėjai keičiasi ir tai yra svarbiausias veiksnys. Bokse, imtynėse, MMA kovose tu esi vienas pats ir niekaip negali pasiekti dviejų karjeros pikų“, - aiškino Ch.Nurmagomedovas.
Panašu, kad paskutinė čempiono karjeros kova liks 2020 m. spalio 24 d. akistata su J.Gaethje. Prieš tą kovą Ch.Nurmagomedovas susirgo kiaulyte ir susilaužė pirštą, tačiau net ir šios problemos nesustabdė jo nuo pasirodymo narve.
„Lėktuve pradėjau jaustis prastai, man sukilo temperatūra. Savijauta vis prastėjo, tada mane nuvežė į ligoninę. 5 dienas praleidau intensyvios terapijos skyriuje. Buvo labai blogai. Negalėjau pradėti treniruočių stovyklos iki rugsėjo 24 d. Negana to, spalio 7 d. susilaužiau pirštą. Galvojau paprašyti atšaukti kovą dėl ligos ir lūžio, bet, pasitarę su komanda, nusprendėme tęsti pasiruošimą. Kai prasidėjo kova su Gaethje, jis į mane keletą kartų pataikė. Jis atliko gerą smūgį iš apačios ir iš kairės. Tada jo paklausiau, ar tai viskas, ką jis sugeba. Tada koja spyriau jam į korpusą ir pastebėjau, kad jis dūsta. Paklausiau, ar jis prastai jaučiasi dėl aklimatizacijos, o jis man toliau kažką atsakinėjo. Aš mintyse vis galvojau, kodėl jis atsakinėja į mano klausimus, juk kova vis dar vyksta. Tada supratau, kad jis psichologiškai jau pralaimėjo tą kovą. Nugalėjau jį ne tiek dėl savo fizinio pranašumo, kiek dėl psichologijos“, - prisiminė Ch.Nurmagomedovas.
Išsamiame pokalbyje dagestanietis kreipėsi ir į savo krašto jaunimą. Jis paragino vaikus neužsidaryti treniruočių salėje ir nepamiršti to, kaip svarbu gerai mokytis.
„Dėl tokių kaip mes vaikai užsidarinėja treniruočių salėse. Mes turėtume kreiptis į juos ir pasakyti, kad akademiniai pasiekimai yra ne ką mažiau svarbūs. Visų pirma gerai mokykitės, o tada eikite kovoti. Begalviai kovotojai visuomenei tikrai nereikalingi, nes tai labai pavojingi žmonės. Dagestane dabar 80 proc. žmonių yra imtynininkai, o likę 20 proc. vadina save neįgaliaisiais. Mums reikia, kad bent 20 proc. gyventojų turėtų smegenų. Mūsų su tavimi užduotis yra kreiptis į jaunimą, kad mokslai turi būti pirmoje vietoje. Ką pirmiausiai pasakė Aukščiausiasis? Skaitykite. Supranti? Tai labai didelė mūsų visuomenės problema. Mums reikia, kad vaikai norėtų tapti ne naujais Chabibais ir Ismailovais, o gydytojais, mokytojais ir inžinieriais“, - pridėjo čempionas.