Olimpiniame krepšinio turnyre paaiškėjo trečiasis pusfinalio dalyvis, kuriuo tapo šeimininkai prancūzai, rezultatu 82:73 (23:10, 22:19, 16:21,21:23) įveikę Kanados rinktinę.

Turnyro pusfinalyje prancūzai susitiks su vokiečiais.

Rudy Gobertą iš startinio penketo „išėmę“ prancūzai galingai pradėjo susitikimą. Jie surengė spurtą net 19-5 ir susikrovė dviženklį pranašumą. Iki pirmo ketvirčio pabaigos šio deficito kanadiečiams nepavyko net bent kiek sumažinti – 23:10.

Galingai žaidęs Isaia Cordienieras vedė turnyro šeimininkus į priekį ir buvo surinkęs net 10 taškų per kėlinį. Tik prasidėjus antrajam kėliniui, šeimininkai iškart švystelėjo tritaškį ir dar labiau nutolo (26:10).

Shai'us Gilgeous-Alexanderio pastangos Kanados rinktinei pavyko priartėti iki 9 taškų (34:25). Visgi, netrukus I.Cordinieras smeigė tolimą metimą (37:25). Pirmąją mačo dalį prancūzai uždarė atkarpa 8-2 ir pirmavo 16 taškų, kai ketvirčio pabaigoje tritaškį paleido Guerschonas Yabusele – 45:29.

Per pirmus du kėlinius Prancūzijos rinktinė buvo metusi net 25 baudų metimus, iš kurių pataikė 19 (76 proc.). Beveik pusę jų atliko Mathiasas Lessortas (6/10). Starto penkete nepasirodęs R.Gobertas per pirmąją mačo dalį sužaidė vos 3 minutes ir 41 sekundę bei taškų nebuvo pelnęs.

Po didžiosios pertraukos kanadiečiai ėmė vytis oponentus ir spurtas 10-2 padėjo nurėžti deficitą iki 11 taškų (50:39). Netrukus skirtumas dar labiau sumenko ir intriga grįžo į rungtynes (56:49). Vis dėlto, prieš lemiamą kėlinį prancūzai sugebėjo susigrąžinti dviženklį pranašumą – 61:50.

Mačui artėjant prie pabaigos kanadiečiai vienu metu bandė spurtuoti ir priartėjo iki šešių taškų, bet prancūzai surado atsakymų, o E. Fournier fantastiškas tritaškis rungtynėse atsakė į visus klausimus.

Verta paminėti, kad R.Gobertas antroje mačo dalyje aikštėje išvis nepasirodė. Nugalėtojai rungtynėse iš viso metė net 42 baudų metimus, iš kurių realizavo 33 (79 proc.). Oponentai metė 25 sykius nuo šios žymos ir pataikė 18 kartų (72 proc.).

Prancūzijos rinktinė: Guerschonas Yabusele 22 (4/5 dvit., 2/4 trit., 8/9 baud.), Isaia Cordinieras 20 (4/5 trit.), Evanas Fournier, Mathiasas Lessortas 13 (9/14 baud.), Victoras Wembanyama 7 (0/6 trit., 12 atk. kam., 5 rez. perd.), Frankas Ntilikina 5 (5 kld.).

Kanados rinktinė: Shai Gilgeous-Alexanderis 27 (8/15 dvit., 1/4 trit., 8/11 baud.), RJ Barrettas 16, Luguentzas Dortas 8, Jamalas Murray 7 (2/9 dvit.), Khemas Birchas 5, Dwightas Powellas 4 (9 atk. kam.).