Pasak sportininko, sportuoti yra sveika ir naudinga. „Pagerėja emocinė savijauta, sutvirtėja kūnas, sumažėja riebalinis audinys, pagerėja širdies bei kitų vidaus organų veikla, - toliau dėstė atletas. – Bent trys apsilankymai per savaitę sporto klube suteiktų didelės naudos. Reikėtų žinoti, kad angliavandenių – duona, ryžiai, kruopos, makaronai – didesnį kiekį turite suvartoti pirmoje dienos pusėje“.
Baltymų (jautiena, paukštiena, žuvis, varškė, - red. past.) kiekis, pasak D. Dubino, turėtų būti bent po 0,8 gramo vienam kilogramui. „Nepamirškite, kad gerieji riebalai – riešutai, alyvuogių aliejus, avokadai – taip pat yra reikalingi. Lengviausia ruošis vasarai – nestresuojant ir iš anksto negalvojant apie visokias salotų ar grikių dietas. Reikia valgyti mažomis porcijomis bent keturis kartus per dieną, atsisakyti cukraus, gyvulinių riebalų“, - teigė atletas.
Pasak jo, vien tik sportuojant sporto salėje nepavyks pasiekti puikaus rezultato. „70 proc. pasiruošimo vasarai vyksta virtuvėje, - pabrėžė Europos čempionas. – Pasirinkite nekaloringus bei sveikus produktus. Per keturis mėnesius įmanoma atsikratyti 20 ar net 30 kilogramų. Žinoma, tai priklauso nuo to, kiek sveriate ir kiek turite nereikalingo „bagažo“. Dažniausiai apkūnūs žmonės atsikrato 20 proc. savo svorio. Jei tik yra noras ir valia – galimi nesuvokiami pokyčiai“.
Sportininko teigimu, daugelis žiūri televizijos laidas, kuriose yra dalinami patarimai, tačiau retas pasiryžta eiti pokyčių link. „Nes trūksta elementarių žinių. Mano darbas – suteikti motyvaciją. Numetus svorį svarbiausia yra 2-3 mėnesius jį išlaikyti nepakitusį, kol medžiagų apykaita nusistovės, - teigė D. Dubinas. – Galima mėgautis ledais, kava. Nuo jų tikrai netapsite apkūnūs. Jeigu jau suvalgėte kažką labai saldaus ir kaloringo tiesiog tą dieną suvalgykite kiek mažiau maisto. Juodasis šokoladas turi teigiamų savybių, todėl visada galima juo pasimėgauti. Žinoma, saikingai“.
Sportininkas puikiai žino, kad kalbos lieka kalbomis, kol neatsiranda tinkamas pavyzdys. Šįkart juo tapo D. Dubino prižiūrimas Modestas.
„Kas paskatino susiimti? Nuo pat gimimo buvau stambus. Tai buvo mano didžiausias kompleksas. Tiesiog gėdindavausi nusirengti. Bėgant laikui mečiau rūkyti, priaugau dar daugiau svorio, tapau dar stambesnis, - savo istoriją pasakojo Modestas. – Todėl nutariau pamėginti sportą. Pirmoji treniruotė – krūtinės raumenims. Man patiko. Užsikrėčiau šiuo sportu, pradėjau vis daugiau domėtis“.
Paklaustas, kiek reikėjo valios pastangų, Modestas atkirto trumpai: „Supratęs, kaip vystosi organizmas, pamačiau, kad sporto salėje reikia aukoti visą save – norą, laiką, galimybes, tikslus“.
„Nėra stebuklingos tabletės, kurią prarijus svoris nukris pats. Tiesiog reikia gerai save išprievartauti. Pažįstami sako, kad esu labai užsispyręs. O aš žinau, nėra valios pastangų – nėra ir rezultatų. Griežtas režimas – tai nėra koks nors kalėjimas ar blogis. Tarkime, laikas valgyti – tu turi valgyti, laikas treniruotei – turi sportuoti. Sunkiausios buvo pirmos dvi ar trys savaitės, kol bandžiau priprasti prie mitybos plano, treniruočių. O dar sunkiau buvo priprasti anksti keltis, ruoštis maistą, - šypsojosi Modestas, atsikratęs 34 kilogramų nereikalingo svorio.
Kiek vėliau jis prisipažino, kad pats sunkiausias darbas buvo atsisakyti saldumynų.