Nors tiksli šonaslydžio kilmės vieta nežinoma, Japonija yra laikoma viena iš pradinių vietų, kurioje vystėsi šis vairavimo būdas. Neilgai trukus driftas pradėtas vadinti ir sporto šaka, kuria susidomėjo itin daug lenktynininkų. Tiesa, klasikinio ralio ar žiedinių lenktynių mėgėjai dažnai pašiepia šonaslydį – esą tai nėra sporto šaka, o tik išmoktų įgūdžių su automobiliu pademonstravimas.
„Tai – viena jauniausių sporto šakų Lietuvoje ir daug kas nėra susipažinęs su ja. O kai nesi įsitraukęs ir daug ko nežinai, pavyzdžiui taisyklių, gali manyti, kad tai nėra sportas. Kitiems atrodo, kad su automobiliu turi tik „praslysti šonu“. Bet žinant taisykles ir kriterijus, ką sportininkas turi padaryti – šis sportas yra labai aiškus, kaip ir visi kiti“, – sako Norbe.
Daug darbo tenka pačiam
Užsiimti driftu garsiausias Lietuvos šonaslydininkas pradėjo su broliu Ignu, su kuriuo ne tik dalyvaudavo varžybose, bet ir patys surinko automobilį. Todėl ir kiekvieną jo detalę, kaip sako sportininkas, jie žinojo geriau nei bet kas kitas.
„Norėtųsi tik atsisėsti į automobilį ir jį vairuoti, bet tai tiesiog neįmanoma“, – neslepia Norbe. – „Reikia žinoti kiekvieną jo detalę – kas blogai, kas gerai. Viską pradėjome su broliu, visą automobilį surinkome patys.“
Nors Ignas ir nusprendė pasitraukti iš lenktynių trasos, tačiau Norbe jau kitą sezoną startuos su visiškai nauju, 2015 metų BMW 3 serijos M variklį turinčiu automobiliu, kurio dar nėra buvę Lietuvos automobilių sporte. „Daug dalių reikia projektuoti ir gaminti visiškai nuo nulio. Nes jų net nėra pirkti visame pasaulyje“, – apie naują automobilį sakė Norbe.
Profesionalumas trasoje ir už jos ribų paskatino prie N. Daunoravičiaus pergalių trasoje prisidėti ir „Betsafe“ bendrovę, kuri tapo viena pagrindinių lenktynininko rėmėjų.
„Džiaugiu, kad „Betsafe“ aktyviai remia nišines sportas ir vykdo rėmimo veiklą, kuri yra naudinga visam Lietuvos sportui. Šį kartą nusprendėme prisidėti ir prie ryškiausios drifto žvaigždės šalyje pergalių. Mūsų remiamų sportininkų ratas vis labiau plečiasi, o remdami sportą tikime, jog prisidedame prie gerų emocijų kūrimo“, – kalbėjo „Betsafe“ įmonės vykdantysis direktorius Aurimas Šilys.
Šiuo metu bendrovė remia pasaulio kikbokso čempioną Sergejų Maslobojevą, Lietuvos šuolio su aitvaru rekordininką Igną Drevinską, Lietuvos nacionalinę vyrų krepšinio rinktinę, „Betsafe-LKL“ krepšinio lygą ir Lietuvos drifto čempionatą.
Drifto lygis auga
Prieš daugiau nei penkerius metus Norbe buvo nusprendęs pasitraukti iš drifto lenktynių ir susikoncentruoti į kitą savo veiklą – vaizdo filmukų kūrimą. Viena iš priežasčių, kodėl apleido mylimą sporto šaką – žemas šonaslydžio lygis Lietuvoje.
Visgi daug kritikos iš lenktynininkų sulaukę automobilių sporto funkcionieriai, per keletą metų sugebėjo šią sporto šaką prikelti iš numirusiųjų, sukurdami palankias sąlygas tiek sportininkams, tiek žiūrovams. O tai ir paskatino drifterį sugrįžti į trasą.
„Turime vieną labai gerą teisėją Mantą Kuzmarskį, kuris visiems rodo pavyzdį. Beje, ne tik teisėjauja, bet ir pamoko pačius drifterius, ką turėtume geriau daryti ir kaip pasiekti rezultatą, kurio prašo. Taip, šios sporto šakos minusas – teisėjai lemia tavo rezultatą. Iš kitos pusės – tai didelis šou žiūrovams, kurie viską gali stebėti vienoje vietoje skirtingai nei žiedinėse lenktynėse ar ralyje“, – kalbėjo Norbe.