Neužteko parako: „Efes Pilsen“ – „Lietuvos rytas“ 77:62

LKL čempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“, Eurolygos šeštojo turo B grupės mače Stambule nusileidęs „Efes Pilsen“ ekipai rezultatu 62:77 (13:15, 21:17, 19:25, 9:20), neįvykdė ne tik plano A (iškovoti pergalę), bet ir plano B (nepralaimėti daugiau nei 7 taškais).

Mačą dviem dvitaškiais pradėjo aikštės šeimininkai – 4:2. A. Jomanto ir M. Gecevičiaus dvitaškiai išlygino rezultatą – 4:4, o B. Popovičiaus tritaškis pirmą kartą išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 8:9. Vis dėlto per likusį laiką turkams pavyko susigrąžinti pranašumą ir pirmauti pasibaigus pirmajam kėlinukui – 15:13.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo „Efes Pilsen“ ekipa, kuri sužaidus 4 minutes įgijo 7 taškų persvarą (25:18) bei R. Kurtinaitį privertė prašyti minutės pertraukėlės. Po jos turkams buvo pavykę atitrūkti iki 8 taškų (28:20), tačiau A. Jomanto ir M.Gecevičiaus dvitaškiai vėl priartino sostinės klubą ir E. Atamaną privertė prašyti minutės pertraukėlės – 28:24.

Tačiau turkams ji nepadėjo. Priešingai: po dviejų iš eilės J. Sinicos tritaškių rezultatas tapo lygus – 32:32, o per likusį laiką B. Popovičius sumetė baudos metimus ir įpusėjus susitikimui pirmavo jau „Lietuvos rytas“ – 32:34.

Po didžiosios pertraukos sužaidus 8 minutes „Lietuvos rytas“ pirmavo 45:47, tačiau tada aikštės šeimininkai D. Santiago taškų dėka laimėjo atkarpą 8:0 bei išsiveržė į priekį – 53:47. Vilniečiai į tai atsakė 5 taškais iš eilės – 53:52. Paskutines 2 minutes sėkmingiau sužaidė „Efes Pilsen“ klubas, kuris po trisdešimties žaidimo minučių ir buvo priekyje – 57:53.

Paskutinįjį kėlinuką „Efes Pilsen“ pradėjo 4 taškais iš eilės ir įgijo rekordinę persvarą – 61:53. Vilniečiai buvo kelis kartus sumažinę deficitą iki 6 taškų, tačiau Turkijos čempionai po I. Rakočevičiaus baudos metimų, pirmą kartą šiose rungtynėse skirtumas tarp komandų tapo dviženklis – 68:58. Per likusį laiką Europos taurės savininkams nepavyko atkurti intrigos ir jie buvo priversti patirti trečiąją nesėkmę turnyre – „Efes Pilsen“ laimėjo 77:62.

„Efes Pilsen“: Danielis Santiago 17 (14 min., 6 atk. kam., 27 naud. bal.), Igoris Rakočevičius 16, Bootsy Thorntonas ir Kaya Pekeris po 8.

„Lietuvos rytas“: Artūras Jomantas ir Bojanas Popovičius (6 rez. perd.) po 12, Justinas Sinica (3/7 tritaškiai) ir Martynas Gecevičius (1/7 tritaškiai) po 9, Steponas Babrauskas 8, Donatas Zavackas 6, Milko Bjelica 4 (minus 4 naud. bal.), Dejanas Borovnjakas 2, Aronas Baynesas (4 kld., 4 praž., minus 7 naud. bal.) taškų nepelnė.

Rimo Kurtinaičio treniruojamas „Lietuvos rytas“ su 3 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais B grupėje kartu su „Efes Pilsen“ (3/3) ir „Partizan“ (3/3) dalinasi 3-5 vietas.

Priminsime, kad pirmasis šių komandų susitikimas Vilniuje baigėsi kiek netikėta vilniečių pergale – 77:70.