Nepavyko: „Žalgiris“ – „Montepaschi“ 72:83

Šeštąjį pralaimėjimą iš eilės Eurolygoje patyrė vos vieną pergalę savo kraityje turintys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie savo žiūrovų akivaizdoje 72:83 (17:24, 15:25, 29:17, 11:17) nusileido Sienos „Montepaschiui“.

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo R. Sato – 0:2. „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė T. Watsonas – 2:2. „Montepaschi“ pelnė 6 taškus iš eilės ir atitrūko – 2:8. Kauniečiams kelis kartus buvo pavykę priartėti iki 2 taškų (10:12) ir (17:19), tačiau varžovai persverti jiems rezultato neleido ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių svečiai buvo priekyje – 17:24.

Antrojo kėlinuko pradžioje H. Domercanto baudos metimai Italijos čempionams pirmą kartą šiame mače suteikė dviženklį pranašumą –17:28. „Žalgiris“ buvo sumažinęs deficitą iki 6 taškų (24:30), tačiau italai pelnė 6 taškus iš eilės ir vėl atitrūko – 24:36. Iki ketvirčio pabaigos aikštės šeimininkų deficitas dar labiau išaugo – 32:49.

Trečiąją kėlinuką sėkmingiau pradėjo LKL vicečempionai, kurie po T. Watsono ir M. Kalniečio dvitaškių sumažino varžovų persvarą iki 12 taškų ir S. Pianigiani privertė prašyti minutės pertraukėlės – 40:52. Po jos A.Juškevičius pelnė 5 taškus iš eilės ir „Žalgirio“ deficitas po ilgokos pertraukos vėl tapo vienaženklis – 45:52.

Likus žaisti 4 minutes T.Klimavičiaus tritaškis dar labiau priartino kauniečius – 53:58. Vis tik tada T. McIntyre‘as smeigė tolimą metimą, D. Hawkinsas įdėjo iš viršaus ir komandas vėl skyrė 10 taškų –53:63. Paskutines ketvirčio minutės tiksliau sužaidė kauniečiai, kurie sumažino varžovų pranašumą per pusę ir prieš lemiamą rungtynių atkarpą turėjo 5 taškų deficitą – 61:66.

Ketvirtąją kėlinuką pradėjo S. S. Venės baudos metimas (62:66), tačiau „Montepaschi“ įmetė 4 taškus iš eilės ir G. Krapiką privertė prašyti minutės pertraukėlės – 62:70. Po jos R. Sato dvitaškiu vėl sugrąžino dviženklę persvarą svečiams – 62:72. Per likusias penkias minutes „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko pasivyti varžovų ir atkurti intrigos – finalinė mačo sirena paskelbė šeštą kauniečių pralaimėjimą rezultatu 72:83.

K.Lavrinovičius nugalėtojams per 25 minutes pelnė 16 taškų (3/7 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 6 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir blokavo varžovo metimą.

„Žalgiris“: T. Watsonas 17 (17 atk. kam.), T. Klimavičius 14, M. Kalnietis (7 atk. kam.), M. Brownas ir A. Juškevičius po 9, M. Pocius 7, M. Begičius 4, D. Šalenga 2, S. Vene 1.

„Montepaschi“: D. Hawkinsas 20, K. Lavrinovičius 16 (6 atk. kam.), B. Eze 12 (7 atk. kam.), T. McIntyre'as 10 (9 rez. perd.).

Pirmojo rato mačas Italijoje baigėsi „Montepaschi“ pergale rezultatu 84:64.