Europos čempionato B diviziono starte – Lietuvos 18-mečių merginų rinktinės (0-1) nesėkmė.

Rimos Daunienės auklėtinės pirmajame turnyro mače 61:62 (19:12, 11:11, 11:25, 20:14) nusileido Didžiosios Britanijos rinktinei (1-0).

Antrasis susitikimas grupės etape vyks sekmadienį, kuomet 16.00 teks stoti į kovą su Nyderlandų krepšininkėmis (1-0). Rungtynes tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas. Šioje dvikovoje jau reikės pergalės, kadangi B divizione į atkrintamąsias patenka tik dvi iš keturių grupės komandų.

Lietuvės startavo sėkmingiau ir ilgam laikė iniciatyvą savo rankose. Po pirmojo ketvirčio pirmauta 19:12. Toks pats nuotolis komandas skyrė ir po antrojo kėlinio sirenos – 30:23.

Vis tik britės po pertraukos pagavo gerą bangą ir spurtu 14:0 jau sugebėjo 7 taškų pranašumą susikurti sau – 37:30. Ta pati užburta riba lietuves skyrė nuo priešininkių ir prieš paskutiniąsias dešimt minučių.

Geriau lemiamą ketvirtį pradėjusios mūsiškės greitai atstatė lygybę (48:48), tačiau britės nepalūžo ir vėl kiek truktelėjo į priekį. Likus dviem minutėms Lietuvos deficitas buvo tik 2 taškai (54:56), bet per likusį laiką baudų metimais taškus rinkusios oponentės nutolo nepavejamai. Danielė Paunksnytė dar sukūrė „3+1“ situaciją, o Sintija Aukštikalnytė smeigė tritaškį, tačiau net ir tai lietuvių nebeišgelbėjo.

Naudingiausia tarp lietuvių buvo D. Paunksnytė. Jos sąskaitoje – 12 taškų, 5 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 5 perimti kamuoliai ir 20 naudingumo balų. 14 taškų pelniusi S. Aukštikalnytė buvo rezultatyviausia.

Lietuva: Sintija Aukštikalnytė 14, Danielė Paunksnytė 12, Austėja Babraitis ir Victorija Matulevičius po 9, Gustė Dziatkauskaitė 6.

Didžioji Britanija: Bo Guttormsdottir Frost 18, Katie Cox 16, Zoe Sharpe 9, Alexandra McIntosh 7.