Neįtikėtiname Eurolygos finale M. Gecevičiaus „Olympiacos“ apgynė čempionų titulą

3 video, nuotraukų albumas

Be garsių pavardžių galima nuversti kalnus. Ir du kartus. Martynas Gecevičius su Pirėjo „Olympiacos“ komanda antrus metus iš eilės triumfavo Eurolygoje – šį kartą finale 100:88 (10:27, 27:14, 24:20, 39:27) pranoko Martyno Pociaus Madrido „Real“.

Apginti čempionų titulą Eurolygoje per visą istoriją yra pavykę tik trims komandoms.

M.Gecevičius, kaip ir pernai, antrą kartą čempionu tapo finalo ketverte aikštėje nepraleidęs nė sekundės.

„Olympiacos“: V.Spanoulis 22, A.Law 20, K.Hinesas 12, K.Sloukas 11, S.Perperoglou ir P.Antičius po 10.

„Real“: R.Fernandezas 21, S.Rodriguezas 17, S.Llullas 14, M.Slaughteris 9.

Simboliška, bet pirmuosius finalo taškus pelnė „Olympiacos“ puolėjas Giorgos Printezis, pataikęs lemiamą dvitaškį praėjusių metų finale. Tačiau „Real“ galingai pradėjo susitikimą ir po trijų minučių pirmavo 8:4. S.Llullas „įsūdė“ tritaškį, netrukus dvitaškį pridūrė N.Mirotičius ir G.Bartzokas įpusėjus keliniui neturėjo nieko kito, kaip tik prašyti minutės pertraukėlės – 5:13. „Real“ toliau tritaškiais žudė titulo savininkus ir grėsmingai tolo – 20:7. Uraganinis Madrido komandos puolimas tęsėsi. Vien per pirmą kėlinį „Real“ pataikė 5 tritaškius iš 7 ir po pirmų dešimties minučių pirmavo 27:10.

Antrajame ketvirtyje „Olympiacos“ atsigavo. P.Antičiaus tritaškis paskutinę atakos sekundę ir K.Hineso taškai iš po krepšio leido priartėti iki 15:27. S.Perperoglou tritaškis pratęsė „raudonųjų“ spurtą 8:0, o P.Laso buvo priverstas rungtynėse daryti pauzę (18:27). „Real“ trumpam pristabdė įsibėgėjusį „Olympiacos“ garvežį, bet artėjant didžiajai pertraukai G.Bartzoko auklėtiniai nenuvaldomai artėjo (28:33). Komandos išėjo ilsėtis „Real“ pirmaujant 41:37.

Pirmoje mačo pusėje visiškai tylėjęs ir -11 naudingumo balų surinkęs V.Spanoulis nuginklavo ispanus trimis tritaškiais iš eilės ir 23-ą minutę išvedė „Olympiacos“ į priekį – 48:45. „Real“ žaidėjai susinervino ir aikštėje vis labiau virė aistros – abipusėmis techninėmis pražangomis buvo nubausti balkanai N.Mirotičius ir P.Antičius. V.Spanoulio užvesti graikai ėmė siautėti ir pasiuntė „Real“ pavojaus signalą – 52:46. Į jį ispanai reagavo minutės pertraukėle. „Real“ atsilaikė. 28-ąją minutę R.Fernandezas tritaškiu sugrąžino Madrido klubui bent minimalią persvarą (56:55). Po trijų kėlinių rezultatas žadėjo labai įdomią kovą lemiamoje mačo dalyje– 61:61.

Finišo tiesiojoje geriau spurtavo „Olympiacos“. V.Spanoulis ketvirtu tritaškiu liejo įtūžį už tragišką pirmą susitikimo pusę ir 33-ąją minutę padidino skirtumą iki aštuonių – 70:62. „Real“ nesutriko. Penki taškai iš eilės ir po J.Carrollo tritaškio ispanų aistruoliai ir vėl kilo iš savo vietų (67:70). Deja, S.Perperoglou laisvas tritaškiu iš kampo nutildė priešininkų gerbėjus (73:67). Įpusėjus ketvirtam kėliniui „Real“ brangiai atsiėjo M.Slaughterio vaidyba. „Olympiacos“ įgijo dviženklį pranašumą – 82:70. K.Papanikolaou dėjimu po perimto kamuolio likus 4,5 min. kalė vinį į „Real“ karstą – 84:70. V.Spanoulis likus mažiau nei dviems minutėms įtvirtino pergalę ant kojų visus keliančiu penktuoju tritaškiu (90:79). Paskutinę minutę aikštėje kilo aistros – žaidėjai buvo baudžiami techninėmis, nesportinėmis pražangomis. Tačiau vieno tai nekeitė – „Olympiacos“ pergalė buvo aiški anksčiau laiko.