• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį sezoną stipriausiose šalies krepšinio lygose teisėjaus ir dvi moterys – šilutiškė 36 metų Renata Radišauskaitė ir vilnietė 22 metų Agnija Vilaniškytė.

REKLAMA
REKLAMA

R.Radišauskaitei RKL – jau praeitas etapas . Ji pateko tarp 29 arbitrų, kuriems patikėta aptarnauti antrosios pagal pajėgumą Lietuvoje – Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) varžybas.

REKLAMA

Trečiajame pagal pajėgumą RKL čempionate iš viso teisėjaus 56 arbitrai, o elitinėje šalies lygoje LKL dirbs 23 teisėjai.

„Nelabai nustebau. Juk ta linkme ir ėjau. Teisėjauju jau šeštą sezoną – nuo vaikų iki aukščiausio lygio vyrų komandų",  – neslėpė R.Radišauskaitė, dirbanti kūno kultūros mokytoja – šios specialybės bakalauro diplomą ji įgijo Lietuvos kūno kultūros akademijoje (LKKA).

REKLAMA
REKLAMA

Šilutiškė ne kartą teisėjavo RKL rungtynėms, o per draugiškus mačus vertė paklusti ir NKL ar net LKL komandų krepšininkus.

175 cm ūgio 63 kg sverianti R.Radišauskaitė ne tik teisėjauja, bet ir pati dažnai išklauso arbitrų sprendimus – ji atstovauja Šilutės „GPI-Statybos" komandai, kuri rungtyniauja Lietuvos moterų krepšinio A lygoje (LMKAL).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2006 metais puolėja buvo pripažinta LMKAL žvaigždžių dienos Vakarų komandos naudingiausia žaidėja.

Pastaraisiais metais mokytoją galima išvysti ir tarp Pamario krašto teniso turnyrų prizininkų. Dar daugiau dėmesio šiai sporto šakai LKKA biologijos magistrė ketina skirti baigusi krepšininkės karjerą.

REKLAMA

- Kodėl ėmėtės teisėjavimo?

-Norėjau išbandyti save. Jau senokai stebėdavau teisėjų darbą, ir su draugais juokais apie tai pakalbėdavau. Kartą jie pasakė – pakaks čia tau juokauti, važiuok į teisėjų seminarą. Taip ir padariau. Pamėginau teisėjauti, patiko ir užsikabinau.

-Kiek metų žaidžiate krepšinį?

-Krepšiniu domėjausi nuo vaikystės, bet treneris stūmė į lengvąją atletiką. Sutikau ją lankyti tik tuo atveju, jei per treniruotes galėsiu žaisti krepšinį. Taip ir šokinėjau nuo lengvosios prie krepšinio.

REKLAMA

- Kur buvo geresni pasiekimai?

- Gal lengvojoje atletikoje geresni, bet man visada labiau krepšinis patiko.

- Kokia buvo jūsų lengvosios atletikos rungtis?

- Niekas tikriausiai neatspėtų. Rutulio stūmimas ir disko metimas. Iki jaunučių amžiaus sportavau.

- Ar žaisdama krepšinį dažnai ginčijatės su teisėjais?

- Ne. Esu rami. Ir komandoje mane inteligente vadina.

- O su jums žaidėjai dažnai ginčijasi?

- Labai priklauso nuo varžybų, komandos, žaidėjo lygio. Dažniausiai būna taip – jei jau iškart nusiteikęs prieš, tai iki pat mačo pabaigos bus nepatenkintas. Dažniausiai tokie būna vyrai. Bet dauguma elgiasi normaliai. Gal tik pradžioje kiek keistai jaučiasi. Paskui apsipranta ir po kelių rungtynių visai kitaip žvelgia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie visgi nesugeba perlipti tos ribas. Bet čia jau priklauso nuo to, kokie jie patys. Koks jų žaidimo lygis, asmeninės savybės. Labai svarbus ir trenerio požiūris.

Aikštėje išgirstu ir keiksmažodžių. Bet dažniausiai tik žemesnio lygio varžybose – rajono, miesto pirmenybėse.

- Kaip elgiasi moterys, kai joms teisėjauja moteris?

- Moterys ramesnės nei vyrai. Bet ir joms reikia apsiprasti.

- Kaip jus priėmė teisėjai vyrai?

- Pradžioje galvojo, kad aš ne rimtai. Todėl ir į mane nerimtai žiūrėjo. Vėliau atsirado pagarba. O dabar jaučiasi ir konkurencija. Bet profesionalai supranta, kad teisėjų komanda taip pat turi būti vieninga, kaip ir žaidėjų. Su visais neblogai sutariame.

REKLAMA

- Ar tęsite ir krepšininkės karjerą?

- Dar vieną sezoną planuoju žaisti Šilutės komandoje.

- Ar nekyla problemų perkant aprangą?

- Dėl marškinėlių ar striukės nėra jokių bėdų. Bet dėl kelnių, avalynės tenka pavargti. Batai turi būti skirti ne bėgimui, bet ir ne krepšiniui. Tokių sunkiau surasti. O kai kreipiuosi į sportinės aprangos gamintojus, siuvančius teisėjams kelnes, jie nelabai girdi  mano prašymą pasiūti jas bent kiek moteriškesnes. Tenka pačiai ieškoti siuvėjų.

REKLAMA

- Kiek laiko skiriate dar vienam savo pomėgiuitenisui?

- Draugė neturėjo partnerės ir pasiūlė man pabandyti. Užsikabinau. O rimtai žaisti ketinu, kai baigsiu krepšininkės karjerą. Tada jau įsigysiu ir profesionalesnes raketes, ir aprangą. Nes tenisas labai kenkia riešui, todėl krepšinio sezono metu geriau nežaisti su rakete.

Abiejuose sporto šakose panašiai dirba kojos, reikalinga ištvermė.

Kai nesportavusios moterys pradeda žaisti tenisą, iškart matosi. Nes jos nesulenkia kojų. O krepšininkui tai įprasta pozicija, nes ginantis privalai sulenkti kojas.

sportas.info

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų