Lietuvis nusileido varžovui 1:5.
„Blogai, galėjau geriau, – savo pasirodymą vertino M. Knystautas. – Parteryje, kai pirmame kėlinyje praleidau tuos keturis taškus, blemba.. Reikėjo gintis aštriau. Parteris sugadino. Antrame kėlinyje jau jaučiau, kad jis sėdo, aš dar turėjau jėgų. Atlošti keturis taškus prieš jį – tikrai sunku“.
Jeigu R. Kayaalpas pasieks finalą, M. Knystautas dalyvautų paguodos varžybose ir galėtų kovoti dėl bronzos medalio. Jeigu turkui nepavyks pasiekti finalo, tada lietuviui žaidynės – jau baigtos.
Turkas iš pradžių žengė pirmą žingsnį, įveikdamas vokietį Eduardą Poppą. Tačiau kitoje kovoje jis nusileido kubiečiui Mijainui Lopezui.
Ši turko nesėkmė reiškia, kad paguodos kovos neturės ir M. Knystautas. Jam olimpiada jau baigėsi.
„Planas buvo nuo pirmos minutės daužytis. Gaila, tas parteris.. apmaudžiai. Žinojau, kaip daro. Pakeičiau gynybą, treneris sakė, kad reikėjo iš pradžių taip gintis ir būtų buvę daug geriau.
Tikrai jaučiasi meistriškumas, patirtis, sunku atlošti keturis taškus. Net nežinau, ką reikėjo daryti“, - apmaudos neslėpė jis.
R. Kayaalpo pasiekimų sąrašas – daugiau nei įspūdingas. Jis devynis kartus yra tapęs Europos čempionu, keturiskart – pasaulio. Turkas taip pat turi olimpinius sidabro ir bronzos medalius, atitinkamai iškovotus 2016 ir 2012 metais.
Kelias į Tokijo žaidynių finalą jam bus labai sunkus – pusfinalyje gali tekti susidurti su 38 metų kubiečiu, triskart olimpiniu čempionu Mijainu Lopezu.
Jei jį pavyktų įveikti, kubietis kovotų dėl bronzos su pirmos paguodos akistatos tarp aštuntfinalyje ir ketvirtfinalyje finalininkui nusileidusių atletų laimėtoju.
„Imtynės toks dalykas – viena klaida ir viskas gali baigtis. Nenorėčiau prognozuiti, bet norėčiau, kad toli žengtų“, – teigė M. Knystautas.