8-oje partijoje baltosiomis figūromis žaidęs M.Carlsenas įrodė pranašumą prieš J.Nepomniaščij. Norvegui užteko 46-ių ėjimų, kad jis įrodytų pranašumą prieš rusą. Bendras pasaulio čempionato finalo rezultatas tapo jau 5:3 norvego naudai.
J.Nepomniaščij nuo pat partijos pradžios priimdavo ne pačius geriausius sprendimus, o savo viltis praktiškai sudaužė dar 21-uoju ėjimu, pastumdamas pėstininką į B5 langelį.
„Po tos klaidos mano situacija gerokai suprastėjo. Gintis buvo itin sudėtinga. Mano padėties finale tai dramatiškai nepablogino. Jau prieš šią partiją žinojau, kad privalau siekti pergalių prieš Magnusą, nes kitaip neturėsiu jokių šansų. Prieš tai man reikėjo 1 pergalės, kad išlyginčiau rezultatą, dabar reikės 2. Pažiūrėsime, kas nutiks ateityje“, - sakė J.Nepomniaščij.
M.Carlsenas po pergalės prisiminė varžovo klaidos: „Jo 8-as ėjimas nebuvo pats geriausias, bet tada 9-u ėjimu jis mane nustebino ir aš turėjau iš naujo pergalvoti savo strategiją. 40 minučių galvojau, kokį ėjimą atlikti. Nusprendžiau, kad pamėginsiu paieškoti galimybių pergalei, o jei nepavyks, tada pasitenkinsiu lygiosiomis. Aišku, tas 21-asis ėjimas buvo akivaizdi jo klaida. Reikia suprasti, kad tuo metu abu jau buvome pavargę. Aš iki tol turėjau nedidelę iniciatyvą, o tai visada padeda psichologiškai“.
Pirmadienį žaidėjai turės poilsio dieną. Antradienį jie grįš prie lentos, o baltąsias figūras gaus J.Nepomniaščij.
M.Carlsenas 16-uoju pasaulio čempionu tapo dar 2013 m. ir nuo tada sėkmingai gina savo titulą. Norvegas 2013 m. ir 2014 m. įveikė indą Viswanathaną Anandą, 2016 m. pranoko rusą Sergejų Karjakiną, o 2018 m. – amerikietį Fabiano Caruaną.
J.Nepomniaščij teisę kovoti dėl pasaulio čempiono titulo pelnė 2021 m. pasibaigusiame FIDE Kandidatų turnyre. Ten rusas surinko 8,5 tšk. ir aplenkė 7 elitinius šachmatininkus.
Pasaulio čempionato finale žaidėjų laukia 14 klasikinių partijų. Jei po jų rezultatas bus lygus, tada bus žaidžiamos 4 greitųjų šachmatų partijos. Jei rezultatas liks lygus, tada bus žaidžiama iki 5 mini turnyrų pagal „žaibo“ šachmatų taisykles. Kiekvieną mini turnyrą sudarytų po 2 partijas. Jei nė vienam žaidėjui nepavyktų laimėti nors vieno mini turnyro, tada viską užbaigtų vadinamasis „Armagedono“ mačas.
Pasaulio čempionato finalo prizų fondą sudaro 2 mln. eurų. Nugalėtojui atiteks 60 proc. šios sumos, o pralaimėtojui – 40 proc. Tiesa, jei po 14 partijų rezultatas bus lygus ir reikės papildomų partijų, tuomet nugalėtojas gaus 55 proc. fondo, o pralaimėtojas – 45 proc.