Teorines galimybes į Eurolygos atkrintamąsias varžybas praradęs Kauno „Žalgiris“ tęsia garbingą pasirodymą. Joano Plazos auklėtiniai savo aikštėje 79:71 (25:27, 19:15, 19:14, 16:15) parklupdė Stambulo „Anadolu Efes“ ir po dviejų nesėkmių iš eilės šventė pergalę „Top 16” etape.

Pirmosiomis susitikimo minutėmis „Žalgiriui“ taškus sėkmingai rinko R.Javtokas bei D.McGrathas, tačiau svečiai atakavo be klaidų ir išsiveržė į priekį 10:7. Gynybą sustygavę žalgiriečiai privertė varžovus klysti, ko pasekoje jie perėmė iniciatyvą ir po M.Kuzminsko dvitaškio su pražanga jau pirmavo 14:12. Sėkmingą atkarpą sužaidęs „Anadolu Efes“ klubas susigrąžino persvarą (17:14), tačiau tai truko neilgai – vos tik aikštėje pasirodęs Adas Juškevičius atliko puikų perdavimą Darjušui Lavrinovičiui, kuriam beliko įkrauti kamuolį iš viršaus.

Kiek vėliau panašiu stiliumi ataką sėkmingai užbaigė ir K.Lavrinovičius (18:17). Pasinaudoję kauniečių pražangomis bei tiksliai realizavę baudų metimus svečiai vėl nutolo (23:18). Kėlinio pabaigoje, daugiausiai D.Lavrinovičiaus dėka, „Žalgiriui“ pavyko ištirpdyti atsilikimą iki 2 taškų – 25:27.

Antrajame ketvirtyje Joano Plazos auklėtiniai ėmė agresyviai dengti varžovus, tačiau tai didelės naudos neatnešė – po Jamono Lucaso dvitaškio „Anadolu Efes“ įgijo didžiausią persvarą (35:28). Pamatę, jog varžovai grėsmingai tolsta, žalgiriečiai susiėmė – tolimą metimą pataikė Oliveris Lafayette‘as, dvitaškį pridėjo Jeffas Foote‘as (33:35). Į dar vieną turkų mėginimą pabėgti R.Kaukėnas atsakė 4 taškais paeiliui ir privertė „Anadolu Efes“ strategą Oktay‘ų Mahmutį prašyti minutės pertraukėlės (37:39).

Ja geriau pasinaudojo aikštės šeimininkai – galingas J.Foote‘o dėjimas ir M.Kuzminsko metimas greitoje atakoje ištirpdė deficitą iki minimumo, o likus pusei minutės iki antrojo ketvirčio Mario Delašas tritaškiu po ilgos pertraukos išvedė „Žalgirį“ į priekį (44:42). Per likusį laiką svečiams nepavyko tiksliai užbaigti atakos ir kauniečiai į didžiąją pertrauką išėjo būdami priekyje 44:42.

Antrąją rungtynių pusę „Žalgiris“ pradėjo galingai. Vos per pirmąją minutę pelnė 5 taškus, o gynyba svečiams buvo sunkiai pralaužiama, geriausias to pavyzdys – įspūdingas R.Kaukėno blokas Duško Savanovičiui. „Ant bangos“ buvę Lietuvos čempionai sužaidus 2 minutes po galingo spurto jau turėjo dviženklį pranašumą (55:43). Po minutės pertraukėlės „Žalgiris“ toliau gerino savo padėtį – nepaisant R.Kaukėnui skirtos nesportinės pražangos, žalgiriečiai neleido varžovams perimti runngtynių kontrolės. Sužaidus beveik 5 minutes aikštės šeimininkai buvo priekyje 61:45.

Po ilgesnės pertraukos pyktį puolime išliejo „Anadolu Efes“ aukštaūgis Keremas Gonlumas, galingai įkrovęs kamuolį iš viršaus. „Žalgiriui“ dukart iš eilės nepavyko užbaigti atakos per 24 sekundes, tuo tarpu svečiai po truputį mažino atsilikimą (54:63). Į gilią duobę patekę J.Plazos auklėtiniai 5 minutes negalėjo pelnyti nė taško, tuo tarpu kėlinio pabaigoje Stambulo klubui pavyko dar labiau priartėti – 56:63.

Paskutiniajame ketvirtyje po ilgos pertraukos pelnęs taškus „Žalgiris“ stengėsi išlaikyti dviženklį pranašumą. Aršia kova po krepšiu pasižymėjo broliai Lavrinovičiai – po daugybės mėginimų galiausiai triuškinančiu dėjimu ataką užbaigė Darjušas (68:58). Arenoje susirinkę sirgaliai vis dažniau reiškė nepasitenkinimą rungtynių arbitrų sprendimais.

„Anadolu Efes“ visais būdais stengėsi mažinti deficitą – nors į kelis tokius bandymus „Žalgiris“ atsakė tuo pačiu, Semiho Erdeno dėjimas nutildė visus aistruolius (65:73). Artėjant rungtynėms į pabaigą, žalgiriečiai demonstravo solidžią gynybą, o puolime taškus rinko sėkmingai realizuodami baudų metimus. Nors turkams pavyko kiek sušvelninti deficitą, „Žalgiris“ sėkmingai žygiavo pergalės link. Finalinė sirena skelbė Lietuvos čempionų pergalę 79:71.

„Žalgiris“: D.Lavrinovičius 24 (3/4 tritaškiai), M.Kuzminskas 15 (6 atk. kam.), R.Kaukėnas 9, J.Foote‘as (7 min.) ir O.Lafayette‘as, D.McGrathas 5, R.Javtokas, M.Delašas ir K.Lavrinovičius po 4, V.Lipkevičius 2, A.Juškevičius 0 (9 min.).

„Anadolu Efes“: J.Lucasas 14, J.Farmaras 12, D.Savanovičius 11.

TAIP PAT SKAITYKITE:

D. Lavrinovičius apie žaidėjų iškeltą ultimatumą: viskas priklausys nuo aplinkybių

J. Plaza: esame lyg boksininkas, kuris netrukus bus nokautuotas

M. Kuzminskas: visa komanda pasitiki P. Motiejūnu

CSKA paskutinėmis sekundėmis išsigelbėjo Malagoje

„Panathinaikos“ paskutinę akimirką išplėšė pergalę Madride ir atsidūrė viena koja ketvirtfinalyje