Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Aleksandras Džikičius buvo per plauką nuo pirmosios pergalės prieš Kauno „Žalgirį“. Vis dėlto serbo viltis sudaužė kovingasis kroatas Marko Popovičius – fantastišku tritaškiu paskutinę sekundę „Žalgirio“ legionierius išplėšė lygiąsias 87:87.

Kadangi ankstesnėse rungtynėse „Žalgiris“ laimėjo prieš „Lietuvos rytą“ rezultatu 89:71, Didžioji taurė atiteko „žalgiriečiams“.

„Lietuvos rytas“: L. Radoševičius 20, R. Seibutis 13, J. Blūmas 12, N. Nedovičius ir S. Babrauskas (5 rez. perd.) po 11.

„Žalgiris“: K. Lavrinovičius 16, M. Popovičius 14 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), D. Lavrinovičius ir J. Foote'as po 12.

Susitikimas prasidėjo gan vangiai, bet kelias minutes svečius persekioję vilniečiai individualių Leono Radoševičiaus pastangų dėka įgijo pranašumą ir perėmė iniciatyvą – 17:14. „Žalgiris“ sunkiai kėlė iš duobės, o „Lietuvos rytas“ vis labiau įsibėgėjo. Įpusėjus antrajam ketvirčiui Aleksandro Džikičiaus auklėtinių persvara siekė devynis taškus 37:29. Ant suolo atsisėdus abiems broliams Lavrinovičiams ir į aikštę pirmą kartą įžengus „Žalgirio“ naujokui Jeffui Foote'ui, skirtumas ištirpo iki minimumo – 41:40. Daug diskusijų kėlė teisėjų darbas. Vien per antrąjį kėlinį abiems komandoms arbitrai skyrė per 16 pražangų, daugiausia jų – žalgiriečiams. Čia pat po keturių iš eilės J. Foote'u taškų „Žalgiris“ po ilgesnės pertraukos vėl buvo priekyje – 42:41.

Po pertraukos Kauno krepšininkai lyg ir vienu metu laikė iniciatyvą savo rankose (57:53), bet baigiantis kėlinukui „Lietuvos rytas“ spurtavo ir persvėrė rezultatą – 62:59. Nors lemiama mačo atkarpa prasidėjo iš lygių pozicijų (62:62), prabėgus kelioms akimirkoms „Lietuvos rytas“ pabėgo penkiais taškais – 67:62. Kai šeimininkai bandė atsiplėšti, vis labiau nesustabdomai rungtyniavo „Žalgirio“ naujokas J. Foote'as, neleidęs varžovams nutolti – 69:71. Vis dėlto „Lietuvos rytas“ turėjo savo vedlius – R. Seibutį ir N. Nedovičių (80:73). Tiesa, likus dviems minutėms aukštaūgių vedamas „Žalgiris“ dar nekėlė baltos vėliavos – 79:82. M. Popovičius puikiu tritaškiu per D. Ivanovą išlygino rezultatą – 82:82. L. Radoševičius realizavo tik vieną baudą (83:82), čia pat dvitaškiu atsakė K. Lavrinovičius – 84:83. Tiesa, į herojaus vardą pretendavo N. Nedovičius. „Lietuvos ryto“ debiutantas „įsūdė“ tritaškį (86:84), o po krepšiu dar prasižengė ir „Žalgirio“ aukštaūgiai. Tiesa, D.Ivanovas prametė abi baudas ir suteikė kauniečiams šansą.

„Lietuvos ryto“ gynybos J. Plazos auklėtiniai nepralaužė. A. Zuokas jau sveikino „Lietuvos ryto“ sirgalius, bet „Žalgirio“ legionierius Marko Popovičius po chaotiškos atakos „smeigė“ tritaškį nuo lentos ir išplėšė lygiąsias.

TAIP PAT SKAITYKITE:

J. Plaza: laimėjome pirmąjį titulą, bet nėra ko švęsti

Fantastiško metimo autorius M. Popovičius: mečiau kaip koks Marcelinho Huertas

Į arbitrų sprendimus nuolat apeliavęs K. Lavrinovičius: galbūt atpratau nuo lietuviško teisėjavimo