Pirmajame naujojo sezono "Grand Slam" serijos teniso turnyre - atvirosiose Australijos teniso pirmenybėse - sekmadienį pergales vienetų varžybų pirmojo rato susitikimuose iškovojo lyderiai.

Moterų varžybų favoritė rusė Marija Šarapova 6:3, 4:6 9:7 nugalėjo prancūzę Camillę Pin, ketvirtoji turnyro raketė belgė Kim Clijsters 6:0, 6:0 sutriuškino Rusijos tenisininkę Vasilisą Bardiną, šeštoji pagal reitingą šveicarė Martina Hingis 6:0, 6:2 įveikė Prancūzijos atstovę Nathalie Dechy, o dvyliktojo pagal skirstymą rusė Ana Čakvetadzė iš tolesnės kovos eliminavo austrę Sybillę Bammer - 6:4, 7:5.

Vyrų vienetų varžybų pirmajame rate antradienį antroji turnyro raketė ispanas Rafaelis Nadalis 7:6 (8:6), 6:3, 6:2 privertė pasiduoti amerikietį Robertą Kendricką, trečias pagal reitingą rusas Nikolajus Davydenka 6:2, 7:5, 6:2 nugalėjo argentinietį Sergio Roitmaną, penktas pagal skirstymą JAV tenisininkas Jamesas Blake`as 7:6 (10:8), 6:2, 6:4 įveikė ispaną Carlosą Moyą, o aštuntoji turnyro raketė Argentinos atstovas Davidas Nalbandianas iš tolesnės kovos eliminavo dėl traumos mačo nebaigusį serbą Janko Tipsarevičių - 6:7 (5:7), 4:6 7:6 (7:2), 6:0, 2:1.