Vakar Vilniuje vykusiame Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) išplėstiniame posėdyje Lietuvos sportininkų pasirodymas Pekino olimpinėse žaidynėse buvo įvertintas „gerai“. Sporto ir federacijų vadovai taip pat aptarė pasirengimo gaires ateinančiam olimpiniam ciklui.
LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas įvertino sėkmingiausiai Pekine pasirodžiusios šalies šiuolaikinės penkiakovės rinktinės vyriausiąjį trenerį Jurijų Moskvičiovą. Net du jo auklėtiniai - Edvinas Krungolcas ir Andrejus Zadneprovskis - užlipo ant prizininkų pakylos ir pelnė atitinkamai sidabro bei bronzos medalius, rašo „Respublika“.
Ilgamečio penkiakovininkų trenerio triūsas buvo įvertintas aukščiausiu LTOK apdovanojimu - Garbės ženklu. LTOK išplėstiniame posėdyje dalyvavusiems olimpinių žaidynių prizininkams A. Zadneprovskiui ir disko metikui Virgilijui Aleknai buvo įteikti iš Tarptautinio olimpinio komiteto atkeliavę Pekino žaidynių medalininkų ženkleliai.
Bronzinius apdovanojimus vėliau gaus ir posėdyje negalėję dalyvauti kiti olimpiniai medalininkai - buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė, imtynininkas Mindaugas Mizgaitis bei E.Krungolcas.
Lietuvos delegacija Pekine buvo gausiausia šalies istorijoje - olimpinėse arenose kovojo 71 sportininkas, o medalius pelnė penki olimpiečiai. Lietuvos olimpinės misijos vadovas Algirdas Raslanas pasidžiaugė, kad Pekine į pirmuosius aštuntukus pateko net 11 individualių sporto šakų atstovų ir nacionalinė krepšinio rinktinė.
Nors buvo planuota, kad mūsų šalies sportininkai iškovos daugiau prizinių vietų, olimpiečių pasirodymas, išklausius trenerių bei rinktinių vadovų ataskaitas, buvo įvertintas teigiamai.
Pekine į aštuntukus patekusių sportininkų amžiaus vidurkis siekė 30 metų, tačiau A. Raslanas pasidžiaugė, kad tarp patyrusių sportininkų įsiterpė ir jaunimo atstovai - buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė, irkluotojas Mindaugas Griškonis ir dviratininkė Vilija Sereikaitė.
„Potencialo turime nemažai - už dabartinių lyderių nugarų yra daug perspektyvaus jaunimo, - į ateitį žvelgė A. Raslanas. - Pagal astrologų prognozes, Londone mėnulio fazės mums turėtų būti palankiausios, todėl šios žaidynės mums gali būti sėkmingiausios istorijoje“.
Kalbėdami apie Londono olimpines žaidynes LTOK vykdomojo komiteto nariai pareiškė, kad daug daugiau dėmesio bus skiriama sportiniams žaidimams.
„Pekine susidomėjimas sportiniais žaidimas buvo milžiniškas. Didesnį dėmesį į juos turime atkreipti ir mes. Turėti komandą žaidynėse yra prestižas, o kiekviena valstybė yra vertinama pagal šį rodiklį“, - pareiškė A. Poviliūnas.
Didžiausias galimybes po ketverių metų Londone dalyvauti komandinių sporto šakų varžybose turi vyrų ir moterų krepšinio rinktinės. „Tuo tarpu moterų žolės riedulio ir vyrų rankinio rinktinės yra nusiteikusios pernelyg optimistiškai“, - galimybes įvertino LTOK olimpinių sporto šakų komisijos pirmininkas Valentinas Paketūras.
Gruodžio 10 d. Taikomosios dailės muziejuje įvyks LTOK atkūrimo 20-mečio minėjimas, o geriausių 2008 m. Lietuvos sportininkų pagerbimo vakaras bus surengtas gruodžio 15 d. Nacionaliniame operos ir baleto teatre.
Rokas Buračas