Portalas tv3.lt nusprendė pasižvalgyti, kurie Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubai linkę kurti krepšinio piramides bei daugiau investuoti į jaunimą.
Pastaraisiais metais jau tapo įprasta, kad Lietuvos krepšinio padangėje nemažai dėmesio kas kartą sulaukia ne tik Vilniaus „Ryto“ bei Kauno „Žalgirio“ komandų akistatos, bet ir šių komandų dublerių kaktomušos.
Šių komandų dubleriai žaidžia tiek NKL, tiek ir RKL. O ar kuo nors panašiu gali pasigirti dar bent viena LKL komanda?
Su dubleriais – kiek daugiau nei pusė LKL komandų
2024-2025 m. sezone prie starto linijos LKL stos dešimt komandų.
Iš jų – kiek daugiau nei pusė turi dublerių komandas, kurios žaidžia antroje arba trečioje pagal pajėgumą šalies krepšinio lygose – NKL ir RKL.
Tarp tokių komandų be „Žalgirio“ ir „Ryto“ ar Klaipėdos „Neptūno“ yra ir Utenos „Juventus“, Jonavos „Cbet“, Kėdainių „Nevėžis“ ir „Šiauliai“.
RKL A divizione varžosi Kėdainių sporto centro komanda, kurią galima įvardinti kaip „Nevėžio“ dublerinę komandą. Joje, pavyzdžiui, praėjusį sezoną žaidė 19-metis talentas Nojus Bukauskas, kuris keletą minučių pasireikšti gavo ir „Nevėžio“ sudėtyje LKL, o šiemet jau nuo pat sezono pradžios yra įtrauktas į šios komandos pagrindinių žaidėjų sąrašą.
Praėjusį sezoną Kėdainių sporto centro komanda nužengė iki pat RKL A diviziono finalo.
RKL B divizione varžosi Utenos „Juventus-Užpaliai“, kuri yra „Juventus“ klubo dublerinė komanda ir kurioje, pavyzdžiui, žaidžia tokie jaunieji talentai kaip 19-metis gynėjas Titas Didžgalvis, kuriam pagrindinė komanda jau yra įteikus ilgalaikę sutartį ir jis kartais gauna šansą bent minutei pasirodyti ant LKL parketo.
Taip pat RKL B divizione varžosi Jonavos sporto centras, kurį galima įvardinti kaip „Cbet“ dublerinę komandą bei Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“, kurioje žaidžia talentingiausi Šiaulių krašto žaidėjai ir ją galima įvardinti kaip „Šiaulių“ pagrindinio klubo dublerinę komandą.
Įdomu tai, kad dublerinę komandą ir NKL, ir RKL prieš kelis metus yra turėjęs ir Panevėžio „Lietkabelis“, tačiau tai buvo neilgai. Dabar panevėžiečiai nei NKL, nei RKL savo dublerių neturi.
Be to, „Lietkabelis“ buvo subūręs ir jaunimo komandą su kuria 2022 m. dalyvavo Eurolygos jaunimo turnyre.
Didžiausių miestų dublerinės komandos žaidžia per keletą lygių
„Žalgirio“, „Ryto“ bei „Neptūno“ klubai šiuo metu turi net po kelias dublerines komandas. Jos žaidžia ir NKL, ir RKL.
Praėjusį sezoną NKL geriausiai sekėsi „Žalgirio“ dubleriams. Jie po reguliaraus sezono antrojo etapo turnyro lentelėje liko septinti ir atkrintamosiose, aštuntfinalio serijoje 1-2 nusileido „Kretingos“ klubui.
Tuo tarpu po reguliaraus sezono antrojo etapo „Ryto“ bei „Neptūno“ dubleriai išsidalino 12-13 vietas.
Po dar vieną dublerių komandą tris didžiausius šalies miestus atstovaujantys klubai turi ir RKL.
RKL A divizione varžosi „Žalgiris-3“ ir „Rytas-MRU“ komandos. Na, o RKL B divizione žaidžia „VKKM-Neptūnas“.
Kita vertus, tai, kad didžiausių šalies miestų komandos turi net ne po vieną dublerinę komandą per daug stebėtis nereikėtų.
Jau yra tapę gana įprasta, kad talentingiausi mažesnių miestų jaunuoliai yra nuolat viliojami atvykti tobulėti į didžiausius šalies miestus. Jiems pasiūlomos geresnės sąlygos, tad mažesniems miestams pakonkuruoti siekiant išlaikyti jaunuolius būna be galo sunku.
Apie tai, kaip dažnai didieji šalies miestai susirenka krepšinio talentus iš visų Lietuvos kampelių, tv3.lt portalas neseniai bendravo su buvusiu rinktinės krepšininku, o dabar Kėdainių „Nevėžio“ sporto direktoriumi dirbančiu Jonu Mačiuliu.
Tuomet, nevyniodamas žodžių į vatą jis teigė, kad į didžiuosius miestus išvykę jaunieji talentai dažnai „paskęsta“ masėje. Kai kurie pritampa, o kai kurie per mažai žaidžia ir nesigauna jiems būti tokiais drąsiais lyderiais, kokiais iš tikrųjų galėtų būti žaisdami mažesniame mieste.
Pasak jo, jaunas žaidėjas visada turi daug žaisti, kad gauti didelį pasitikėjimą, apie save kuo geriau galvoti, nes tik taip ir ugdosi bebaimiai lyderiai .