LKF taurė atiteko „Lietuvos rytui“

Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusiame LKF Didžiosios taurės finale „Lietuvos rytas“ 77:65 (19:23, 26:14, 8:11, 24:17) įveikė Kauno „Žalgirį“ ir iškovojo pirmąjį trofėjų šiais metais.

Finalą dvitaškiu pradėjo D. Zavackas – 2:0. Kauniečių taškų sąskaitą atidarė T.Klimavičiaus dvitaškis su varžovo pražanga – 3:2. Sužaidus tris su puse minutės „Žalgiris“ pirmavo 10:6, tačiau M. Bjelicos taikli bauda ir M. Gecevičiaus tritaškis atstatė pusiausvyrą – 10:10. Likus žaisti 3 minutes T. Klimavičius kalė kamuolį iš viršaus ir privertė R.Kurtinaitį prašyti pirmosios minutės pertraukėlės – 16:12. Kėlinys pasibaigė „Žalgiriui“ tebepirmaujant 4 taškais – 23:19.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo sostinės komanda, kuri prabėgus 3 minutėms išlygino rezultatą – 27:27. Netrukus A. Jomanto baudos metimas išvedė į priekį (28:27), dvitaškį pridėjo K. Bajramovičius ir D. Maskoliūnas sustabdė mačą paprašydamas minutės pertraukėlės – 30:27. 4 minučių „Žalgirio“ tylą nutraukė M. Browno tritaškis – 30:33. Netrukus „Lietuvos rytas“ surengė spurtą 7:0 ir pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 40:30. Kauniečiai nesutriko ir įmetė 5 taškus be atsako – 37:42. Pirmąją rungtynių dalį užbaigė M. Gecevičiaus tolimas šūvis – 45:37.

Po ilgosios pertraukos toliau padėtį kontroliavo aikštelės šeimininkai. Sužaidus 5 minutes jų pranašumas siekė 11 taškų – 51:40. Likus rungtyniauti 3 minutes „Lietuvos rytas“ dar užtikrintai pirmavo (53:40), tačiau žalgiriečiai atsigavo ir laimėjo atkarpą 8:0, kuri leido jiems prieš lemiamą ketvirtį priartėti iki 5 taškų – 48:53.

Ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo pelnydamas 6 taškus iš eilės, kurie LKF taurės savininkams sugrąžino 11 taškų persvarą (59:48) bei D.Maskoliūną privertė prašyti minutės pertraukėlės. „Žalgiris“ bandė pakeisti rungtynių eigą sau naudinga linkme, tačiau to jiems padaryti neleido kieta vilniečių gynyba. Išsaugojęs dviženklį pranašumą „Lietuvos rytas“ šventė užtikrintą pergalę – 77:65.

Naudingiausiu „Žalgirio“ žaidėju buvo išrinktas Tadas Klimavičius, o „Lietuvos ryto“ – Martynas Gecevičius.

„Lietuvos rytas“: M. Bjelica (8 atk. kam., 4 per. kam.) ir M. Gecevičius po 18, A. Jomantas ir K. Bajramovičius po 14, I. Miloševičius 9, D. Zavackas 4.

„Žalgiris“: T. Klimavičius 21 (16 atk. kam., 4 blk.), M. Pocius 15, M. Brownas 12, D. Šalenga 8, T. Watsonas 4 (8 atk. kam.), M. Kalnietis 3, M. Begičius 2.

Priminsime, kad vakar vykusiuose pusfinalio mačuose nei kauniečiai, nei vilniečiai daug vargo neturėjo:„Žalgiris“ 94:69 nušlavė „Šiaulius“, o „Lietuvos rytas“ 97:63 sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“.