Šis Lietuvos krepšinio raidos etapas žymi bene didžiausią mūsiškių pergalę komandinio sporto istorijoje, kai 2003 metais nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė užkariavo Senojo žemyno čempionų sostą Stokholme (Švedija).
Auksinio Europos čempionato batalijas papuošė ne tik antgamtiškas Arvydo Macijausko tritaškis iš aikštės kampo nuo lentos, bet ir itin emocionalūs Antano Sireikos žodžiai prieš finalinę dvikovą su Ispanijos ekipa: „Ar galime mes, 12 vyrų, žaisti čia taip, kad plyštų širdis mums, bet ne 3 milijonams Lietuvos žiūrovų?“
Krepšinio istorija mena, jog 2004 metais Lietuvos krepšinio rinktinė iškovojo istorinę pergalę prieš NBA žvaigždžių vedamą JAV rinktinę, 2007 metais pasipuošė Europos bronza, o po trejų metų atliko ir vieną netikėčiausių Lietuvos rinktinės žygių Turkijoje. Tuomet Kęstučio Kemzūros vadovaujama skrajojanti Lietuvos rinktinė paneigė visas išankstines nuostatas ir lipo ant nugalėtojų pakylos pasidabinti pasaulio čempionato bronzos medaliais.
Bronzinės komandos lyderiu buvęs Linas Kleiza ki šiol šiltai prisimena 2010-ųjų metų vasarą. „Geriausia mano vasara su Lietuvos rinktine“, – pripažįsta tais metais į turnyro simbolinį penketuką išrinktas L. Kleiza. „Tokia atmosfera, tarpusavio supratimas, kaip mes kovojome vienas už kitą ir buvome tikra komanda, taip pasitaiko tik kartą per dvidešimt metų. Nors ta komanda, mano nuomone, ir nebuvo pati talentingiausia Lietuvos krepšinio istorijoje, tačiau, kaip pavyko išnaudoti mūsų visų jaunatvišką energiją, norą laimėti, pasiaukojimą, tai buvo unikalu.“
Paklaustas apie galimybes tame čempionate kovoti dėl aukso medalių, L. Kleiza buvo atviras ir pripažino, kad trečioji vieta buvo logiškas rezulatas: „Aišku, visada galima geriau. Bet kokia tais metais buvo JAV rinktinė, o Durantas išvis – lyg iš kito pasaulio atvykęs, tai juos įveikti šansų nebuvo daug.“
Balsavimo laikotarpio paskutiniai metai – 2011-ieji – Lietuvai dovanojo didžiausią sporto renginį valstybės istorijoje – Alytuje, Panevėžyje, Šiauliuose, Vilniuje ir Kaune vyko Europos krepšinio čempionatas. Apmaudžiai ketvirtfinalyje pralaimėję lietuviai, iškovojo penktą vietą.
Atiduoti balsus už 2001-2011 m. didžiąsias krepšinio asmenybes galite specialioje internetinėje svetainėje (www.krepsiniolegendos.lt). Iš viso, 100 Lietuvos krepšinio legendų vardai ir pavardės nuguls krepšinio legendų ir sirgalių aikštelėje prie Lietuvos „Krepšinio namų“ Kaune. Legendos atrenkamos iš 163 nominantų sąrašo, suskirstyto pagal laikotarpius.
Balsavimo vykdymo tvarka:
Prieškario ir Pokario laikotarpis – 2022 m. vasario 16-27 d.
Nepriklausomybės laikotarpis – 2022 m. vasario 28 – kovo 6 d.
2001-2011 laikotarpis – 2022 m. kovo 7-20 d.
2012-2022 laikotarpis – 2022 m. kovo 21-31 d.