• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos atletai iš Pekino olimpinių žiemos žaidynių parsiveža neįkainojamą patirtį. Visgi ne visi sportininkai varžybose galėjo pademonstruoti savo meistriškumą, mat vienai sportininkei nebuvo suteikta mūsų šalies pilietybė. Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė dar prieš olimpines žaidynes įvertino tokį Prezidentūros atstovų veiksmą, taip pat papasakojo, kokius sunkumus tenka spręsti šioje sporto virtuvėje.

Lietuvos atletai iš Pekino olimpinių žiemos žaidynių parsiveža neįkainojamą patirtį. Visgi ne visi sportininkai varžybose galėjo pademonstruoti savo meistriškumą, mat vienai sportininkei nebuvo suteikta mūsų šalies pilietybė. Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė dar prieš olimpines žaidynes įvertino tokį Prezidentūros atstovų veiksmą, taip pat papasakojo, kokius sunkumus tenka spręsti šioje sporto virtuvėje.

REKLAMA

Vienu iš skambiausių akibrokštų prieš olimpines žaidynes viešojoje erdvėje tapo Prezidentūros atsisakymas suteikti pilietybę dailiojo čiuožimo atstovei Allison Reed.

Dėl šios priežasties dailiojo čiuožimo pora Saulius Ambrulevičius ir A. Reed neteko galimybės pasirodyti Pekino olimpinėse žiemos žaidynėse. Lietuvos vardą Pekine galiausiai apgynė kita perspektyvi čiuožikų pora – Deividas Kizala ir Paulina Ramanauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė L. Vanagienė sako, kad ši situacija paliks gilias nuoskaudas dar ilgam, mat dalis valdžios atstovų nė neatsižvelgė į sportininkų pasiekimus.

REKLAMA

„Po Europos čempionato tikėjomės, kad Prezidentūra vis tik pamatys sportininkų nuopelnus. Ši dailiojo čiuožimo pora savo rezultatais ne tik garsina Lietuvą, bet ir padeda jauniems sportininkams greičiau įžengti į profesionalų čiuožimo kelią. Būtent jų dėka kitąmet čempionate mes turėsime dvi dailiojo čiuožimo poras. 

Labai gaila, kad pilietybė talentingai sportininkei nebuvo suteikta. Dėl to viduje skaudės turbūt ilgai turbūt“, – kalbėjo L. Vanagienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, vienintele paguoda, pasak pašnekovės, galima laikyti tai, kad sportininkų pora varžybose ir toliau dalyvaus kartu.

„Alisson ir Saulius patvirtino, kad jie kartu toliau tikrai sportuos. Dabar mūsų laukia labai rimtas startas pasaulio čempionate, kuris vyks Prancūzijoje kovo 24–28 d. 

Tai buvo geriausia naujiena, kurią aš išgirdau iš jų po Europos čempionato, nes labai bijojau, kad, nesuteikus progos dalyvauti olimpinėse žaidynėse, sportininkų pora pasuks skirtingais keliais“, – kalbėjo L. Vanagienė.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žlugdomas olimpinis sportas 

L. Vanagienė neslepia pasipiktinimo dėl kai kurių politikų pastebėjimų, kad pilietybės suteikimo klausimas neturėtų būti svarstomas. 

Pasak pašnekovės, išsakytas raginimas olimpinėse žaidynėse dailiojo čiuožimo atstovui pasirodyti su lietuve, o ne iš užsienio kilusia sportininke prasilenkia su logika.

„Olimpinis sportas toliau yra žlugdomas. Jeigu tokia pora neišvažiuoja į olimpines žiemos žaidynes, tai atsiprašau. 

REKLAMA

Kodėl pasaulyje JAV, Japonija, Kanada ar kitos valstybės, kurios turi šimtus tūkstančių dailiojo čiuožimo atstovų, užsiiminėjančių šia sporto šaka, vis tiek pasirenka mišrias poras? Pilietybė tokiais atvejais be vargo suteikiama ir visi džiaugiasi, būna laimingi. 

Tuo metu pas mus vyksta kažkoks užburtas ratas. Atrodo, kad mes darome kažką blogo, neleistino. Jeigu mes dar sugebame atrasti „perliukus“ ir pritraukiame iš kitos šalies žmones, kurie padėtų tam „perliukui“ išvykti į olimpines žaidynes, aš manau, kad čia visi turėtų tai palaikyti“, – svarstė L. Vanagienė.

REKLAMA

Finansavimo sistema, nukreipta į dailųjį čiuožimą, pasak L. Vanagienės, taip pat kelią daugybę klausimų. Nors sakomi gražūs žodžiai apie rėmimą, bet realybė, pašnekovės teigimu, yra kitokia. 

„Dabar nesukurta jokia finansavimo sistema, sakomi tik gražūs žodžiai. Čia yra tarsi povandinės, juodos srovės, kurių mes turbūt irgi nesuprantame, kas čia vyksta. Kaip iš biudžeto paskirti federacijoms ir sportininkams pinigus, dar nesukurtas aiškus mechanizmas. Jeigu ne olimpinis komitetas, viskas būtų apskritai sugriuvę“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laukia pokyčiai?

Europos čempionate užvirė diskusijos apie tai, kad suaugusių sportininkų varžybose negali dalyvauti 15-metės, mat jos gali atlikti fiziškai sudėtingesnius triukus nei vyresnės dalyvės.

L. Vanagienės teigimu, labai tikėtina, kad artimiausiu metu ši pastebėta problematika dailiajame čiuožime bus išspręsta.

„Suprantama, kad jaunoms mergaitėms žymiai lengviau daryti keturgubus šuolius. Tačiau, kai jos sulaukia 16–17 metų, pažiūrėkite, kas atsitinka – keturgubi šuoliai dingsta.

REKLAMA

Aš manau, kad dauguma federacijų taip ir balsuos. Juk negalima vaikų su suaugusiais įtraukti į bendrą grupę. 

Be to, juk jau dabar yra pasaulio jaunimo čempionatas nuo 13 iki 19 metų. Prašau, ten ir varžykitės, bet į suagusių grupę leisti negalima. Aišku, rusai nenori šios naujos taisyklės, gal dar keletas federacijų, bet dauguma tikrai balsuos už“, – kalbėjo L. Vanagienė.

REKLAMA

Puikus dailiojo čiuožimo atstovų debiutas olimpinėse žaidynėse

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Pekino žiemos žaidynėse startavo ir šokių ant ledo jaunoji pora Deividas Kizala ir Paulina Ramanauskaitė. Penktieji ant ledo pasirodę lietuviai atliko ritminį šokį ir net pagerino asmeninį rekordą.

Lietuvos pora šoko pagal Rihannos dainą „Hard“ ir „Russian Roulette“ ir surinko 58,35 taško. Vis tik toks rezultatas vis vien lems, kad lietuviai tarp dvidešimties stipriausių porų nepateks ir antro šanso pasirodyti Pekine negaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po pasirodymo kalbėję sportininkai buvo puikios nuotaikos ir džiaugėsi olimpinių žaidynių patirtimi. „Man pradžioje čiuožiant nesinorėjo, kad viskas baigtųsi. Norėjosi likti ant ledo, stovėti ir mėgautis žiūrovais bei visa atmosfera“, – kalbėjo P. Ramanauskaitė.

„Žiauriai fainiai. Vis dar negaliu patikėti, kad turėjome šansą čia būti ir atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse. Geras jausmas“, – pridūrė D. Kizala.

REKLAMA

Kalbėdami apie ateities planus 19-metė P. Ramanauskaitė ir 24-erių D. Kizala sakė, kad kol kas apie tai negalvoja, bet mintyse, aišku, yra ir Milano žaidynės po ketverių metų. „Mes tarpusavyje visada tariamės. Aišku, norėtųsi ir Milane būti, gal pavyktų geriau pasirodyti ir į finalą ten pakliūti“, – teigė D. Kizala. Jie kartu tikino, kad pasirodymo laukimas daugiau nei savaitę Pekine tikrai neprailgo. „Iš tikrųjų gal ir gerai, nes aklimatizacija lengvesnė.

REKLAMA

Šiek tiek apsiprasti, iš tos pusės geriau. Aišku, gal būtų patogiau jei viskas būtų toje pačioje savaitėje, turėtume tris-keturias dienas ir čiuoži, bet šiaip viskas gerai“, – pasakojo D. Kizala. „Tik tiek, kad ant ledo mažiau laiko gauname, bet taip tai nėra minusas“, – porininką papildė P. Ramanauskaitė.

Mūsiškių pasirodymas Pekine:

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų