Dešimtys Lietuvos sporto, politikos, verslo ir kultūros žvaigždžių, geriausių Lietuvos scenos atlikėjų atliekamos dainos ir kitos staigmenos – visa tai pasiūlys visos šalies dėmesį prikaustysiantys Lietuvos sporto apdovanojimai, vyksiantys sausio 19 d. Renginį organizuojantys prodiuseriai Martynas Starkus ir Saulius Urbonavičius-Samas žada, kad apdovanojimai bus didelis, bet solidumu išsiskiriantis šou.
Didelę Lietuvos pramogų pasaulio renginių organizavimo patirtį sukaupę prodiuseriai atskleidžia didžiausios šalies sporto šventės, išsivysčiusios iš Metų sportininko rinkimų, rengimo užkulisius.
Kuo Lietuvos sporto apdovanojimai šiemet bus išskirtiniai?
M. Starkus: Tai bus didelis, gražus, solidus šou. Į jį stengiamės pakviesti kuo daugiau praeities ir nūdienos sporto žvaigždžių ir šia švente atsidėkoti už jų darbą garsinant šalį. Pirmąkart apdovanojimai rengiami bendradarbiaujant trims pagrindinėms Lietuvos sporto pasaulio jėgoms: Kūno kultūros ir sporto departamentui, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui ir Lietuvos sporto žurnalistų federacijai. Tai nuostabu ir labai svarbu. Tai puikus skirtingų institucijų bendradarbiavimo pavyzdys, kai svarbiausia vienas tikslas – dirbti sporto ir sportininkų labui.
Kas būsimo renginio metu labiausiai sužavės žiūrovus?
S. Urbonavičius: Apdovanojimams ruošiama speciali programa išsiskirs tuo, kad pertraukose tarp apdovanojimų bus ne tik muzikiniai numeriai ir koncertas, bet ir specialūs pasirodymai. Ir daug sporto žvaigždžių scenoje.
Kiek laiko trunka pasiruošimas renginiui?
M. Starkus: Renginio idėja kilo metų viduryje, o jos įgyvendinimo pikas pasiektas besibaigiant rudeniui. Prie transliacijos, pasirodymų, geriausių sportininkų rinkimų organizavimo dirba keli šimtai žmonių. Didžioji darbų dalis buvo atliekama itin sudėtingu laikotarpiu, per pačias kalėdines šventes, kai tokio žanro renginių organizavimas pareikalauja maksimalių pastangų. Džiugina, kad darbas, komunikacija ir bendradarbiavimas tarp visų organizacijų, vykdančių šį projektą, vyksta itin sklandžiai.
Ar tai labiausiai ir įkvepia organizuojant tokius renginius?
S. Urbonavičius: Tokio masto renginys jau savaime yra įkvėpimas. Norime, kad viskas, kas sumanyta, būtų nepriekaištingai įgyvendinta. Kad renginys taptų tradicija, kad apdovanojimų statulėlės taptų ne mažiau vertingos už olimpinius medalius, kad ir po trisdešimties metų žinotume, jog vėl turime daugybę padėkos ir pelnytos pagarbos vertų savo šalies atletų. Aišku, sunkumų pasitaiko, bet jų yra visur – ir troleibusų vairuotojų maršrutuose, ir administratorės kasdienybėje, ir produktų tiekėjo kepyklai planuose.
Ar geriausi pasaulio sportininkai analogiškai pagerbiami ir kitose valstybėse?
M. Starkus: Sportininkai pagerbiami kiekvienoje šalyje, bet skiriasi forma: vienur apsiribojama apklausomis internete, kitur rengiami didingi šou su muzikos pasaulio žvaigždėmis ir keliomis dešimtimis nominacijų. Vienose šalyse geriausiems įteikiama po gėlę, kitose kiekvienos sporto šakos laureatams dovanojama po automobilį. Viskas priklauso nuo noro, pastangų ir galimybių. Esame kupini entuziazmo, noro ir profesionalumo, ir žinome, kad viskas padaroma.
Ar darbas su sportininkais kažkuo skiriasi nuo darbo su kitų sričių atstovais organizuojant renginius?
S. Urbonavičius: Galiu drąsiai teigti, kad tokio lygio renginiuose geriausiai yra dirbti su sportininkais ir kariškiais. Nes jie patys drausmingiausi.
O kas jus pačius sieja su sportu? Kokią sporto šaką labiausiai mėgstate stebėti, kokia – užsiimti patys?
M. Starkus: Aš daugybę metų žaidžiau futbolą. Dabar tai darau rečiau, tačiau kelios valandos su mūsų Prelegentų komanda išlieka vienomis smagiausių savaitėje. O Samas nemažai laiko praleido rankinio aikštelėje, tad su sportininkais turime apie ką pakalbėti ir be kasdieninių darbo reikalų.
Lietuvos sporto apdovanojimus sausio 19 d. tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija.
Balsavimas (paskutinė diena): http://www.sportoapdovanojimai.lt/