Penktadienį Lietuvos regbio-7 rinktinė pradėjo kovas tarptautinės federacijos turnyre Izraelyje. Lietuviai kovoja A diviziono antroje grupėje ir po pirmosios dienos užima trečiąją vietą.

Mažojo regbio, kuriame komandose rungtyniauja tik po septynis žaidėjus, turnyruose yra įprastose, kad komandos per dieną sužaidžia net po ketverias rungtynes. Lietuviams penktadienio rytas prasidėjo akistata su šeimininkų, Izraelio, rinktine. Lietuviai pirmavo po pirmojo kėlinio 12:7 ir sugebėjo išlaikyti tokį rezultatą iki rungtynių pabaigos iškovodami pirmąją pergalę.

Antrąsias rungtynes lietuviai žaidė su vienais iš turnyro favoritų, belgais. Šie iškovojo užtikrintą pergalę nugalėdami lietuvius 19:0 ir po pirmosios dienos su visomis įmanomomis pergalėmis užima pirmąją vietą.

Trečiąsias rungtynes Lietuvos rinktinė žaidė su kaimynais lenkais. Po pirmojo kėlinio lietuviai pirmavo 12:7, tačiau apmaudžios klaidos antrajame neleido iškovoti taškų ir lenkai triumfavo 21:12.

Galiausiai, lietuviai dieną užbaigė pergale prieš kroatus 24:12. Po pirmojo kėlinio lietuviai pirmavo net 19:0.

Po pirmosios dienos lietuviai turi dvi pergales ir du pralaimėjimus ir šis rezultatas jiems garantuoja trečiąją vietą grupėje. Sekmadienio rytą laukia paskutinė dvikova su serbais, kurie pergalių dar nėra iškovoję. Tiesa, antroje vietoje esantys lenkai susitiks su Izraelio komanda, todėl jų pralaimėjimo tikėtis sunku.

Dabartinė turnyrinė situacija garantuoja kovą dėl penktosios vietos. Dėl jos kovos pirmoje ir antroje grupėje 3-4 vietas užėmusios komandos. Šiuo metu tai būtų kova tarp Lietuvos, Kroatijos, Danijos ir Moldovos.

Generalinis regbio federacijos sekretorius Irmantas Kukulskis sako, kad dieną apkartino pralaimėjimas lenkams: „Iš tiesų rinktinė sužaidė pagal savo galimybes. Tačiau apmaudu, kad kelios klaidos rungtynėse su lenkais lėmė, kad nekovosime dėl aukštesnės vietos. Komandoje žaidžia keli veteranai, kuriems tai jau bus paskutinis turnyras ir savotiškas atsisveikinimas. Į antrąjį šio sezono turnyrą Belgijoje važiuos daugiau jaunimo.“

I.Kukulskis pastebi, kad mažajam regbiui patekus į olimpines žaidynes valstybių požiūris kardinaliai pasikeitė. „Ir šiame turnyre matosi, kad komandos, kurios anksčiau nerodė tokių gerų rezultatų, dabar kovoja visomis išgalėmis. Investicijos iškart padidėjo, visi nori kovoti dėl medalių olimpiadoje. Todėl lietuviams dabar naivoka tikėtis, kad bus lengva varžytis dėl aukščiausių vietų. Kol kas finansine prasme, negalime prilygti varžovams.“