Lietuva, Ispanija, Vokietija, Graikija, Slovėnija, Nyderlandai, Suomija ir Estija – šias šalis FIBA įvardino kaip kandidates organizuoti Senojo žemyno čempionatą po penkerių metų.
Lietuva jau yra rengusi Europos čempionatą 2011-siais.
FIBA pranešė, jog iš aštuonių kandidačių čempionato rengimo teisę gaus keturios.
Tv3.lt susisiekė su LKF prezidentu M. Balčiūnu, kuris pabrėžė, jog bandyti atvežti renginius į mūsų šalį – viena iš federacijos darbo dalių.
„Mūsų darbas toks – daryti viską, kad krepšinis augtų, stiprėtų, o renginiai – viena iš priemonių. Matome, kokį indėlį turėjo 2011-ųjų čempionatas, kokia infrastruktūra iškilo. Dabar formą turime paruoštą, reikia turinio, o turinys yra renginiai. Nuolat, kiekvienais metais turime patvirtintus du Europos merginų jaunimo krepšinio čempionatus, turime 2027-ųjų Europos moterų krepšinio čempionatą, ne tik grupių etapą, bet ir finalinį etapą. Kitas renginys, kuris gali atkeliauti į Lietuvą, yra Europos vyrų krepšinio čempionatas, nes, realistiškai vertinant, pasaulio čempionatą atvežti yra labai sudėtinga“, – kalbėjo LKF vadovas.
„Noriu pabrėžti, kad iš pradžių buvo 14 kandidatų, kai teiktos pirminės paraiškos, – tęsė M. Balčiūnas. – Tuomet vyko vertinimas, iš 14 liko 8. Dabar, pagal reglamentą, yra keturios šeimininkės, tačiau reikėtų pasvarstyti... Mūsų siūlymas tikrai bus šešių valstybių organizuojamas čempionatas. Tokiu atveju keturios šalys rengia grupių turnyrą, kitos dvi – atkrintamąsias ir finalus. Tokiu atveju FIBA surinktų daugiau pinigų, krepšinio populiarinimas būtų stipresnis. Šioje situacijoje nebūtų pralaimėtojų. Reikia išnaudoti valstybių norą dalyvauti krepšinio plėtroje ir pasistengsim, kad tas įvyktų. O šiaip... Tai idėja nuolat buvo aplinkui, Eurolygos finalo ketvertas turėjo didžiulę naudą, 2011-ųjų Europos čempionatas taip pat. Patirtis yra labai gera, viską turime, kad padarytume kokybišką renginį – ir sporto infrastruktūrą, ir patirtį.“
LKF vadovas atskleidė, jog Lietuva nepretenduotų surengti finalinių čempionato kovų. Pagal planą, čia vyktų tik vienos iš grupių kovos.
„Grupės varžybos yra tas formatas, kurį mes labai kokybiškai įgyvendintume su labai logiškomis valstybės investicijomis. 3 mln. eurų – visiškai atsiperkanti valstybės investicija pagal šalies dydį, finansines galimybes. Kaip tik į tokį renginį mes ir galime pretenduoti, nes finalinis etapas prideda virš 3 mln. eurų išlaidų vien teisėms ir tai jau labai dideli pinigai. Šitą suprasdami, pastaruosius tris mėnesius labai intensyviai dirbame“, – sakė M. Balčiūnas.
Jis pridūrė, kad 3 mln. eurų kainuotų vien teisė surengti grupės kovas Lietuvoje, o organizacinės išlaidos siektų dar apie 1,5 mln., tad iš viso pirmenybių organizavimas atsieitų apie 4,5 mln. eurų.
M. Balčiūno teigimu, finalinio etapo rengimas – kiek per didelis kąsnis.
„Adekvačiai vertiname situaciją, žinau valstybės, savivaldybių biudžetus, investicijos ir grąžos santykį. Kai turi penkerias garantuotas rungtynes namų, gali modeliuoti pajamas. Einame į garantuotą reikalą, kuris būtų subalansuotas visomis prasmėmis. Finalinis etapas? Jį jau turėjome, įrodinėti nėra ką“, – 2011-sius prisiminė LKF vadovas.
M. Balčiūnas pasakojo, kad FIBA pranešė apie situaciją Lietuvoje, kur vyksta naujos vyriausybės formavimas, tačiau neabejoja, kad naujieji vadovai palankiai žiūrės į tokią galimybę.
„FIBA mums atidėjo visus sprendimus dar geram mėnesiui. Turime laiko, visus reikalingus sprendimus tikrai padarysime. Žinome, kad premjeras tikrai mylintis krepšinį. Pasvėrėme balansą investicijos ir naudos, tad esu tikras, kad viską susitvarkysime“, – kalbėjo M. Balčiūnas.
Ir nors ambicija didelė, tačiau pernelyg dideliu optimizmu LKF prezidentas dar nespinduliuoja ir garantuoti dėl teisės rengti turnyrą nėra tikras.
„Pats kandidatavimas kainuoja minimaliai, tuos kaštus mes padengiame iš savo resursų. Jei pavyktų gauti, būtų nuostabu. Nepavyks – bus patirtis ir suprasime, dėl ko. Reikia suprasti, kad 2025-ųjų čempionatas vyks šioje Europos dalyje: Suomijoje, Latvijoje, Lenkijoje. Viską mes suvokiame, kad FIBA gali norėti kitoje kontinento pusėje daryti krepšinio populiarinimą, bet nepretenduoti būtų didesnė klaida nei pretenduoti ir negauti“, – teigė M. Balčiūnas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Kad reikia ieškoti pinigų iš mūsų
Daug smegenų galvoje turėti nereikia pagal jus
Pasiimi pinigų iš savivaldybių
Padara iturnyrą
Uždirbi - dar pasiimi
Papili kaip kažkada - niek otokio, ne mano pinigai
Geras pąstymas
Galvas eikit gydyti, o tada organizuokit , jei pajėgsit