Beveik parą trukusi kelionė iš Vilniaus per Helsinkį į Tokiją praėjo sklandžiai, o daugiausiai kantrybės sportininkams prireikė Japonijos sostinės oro uoste, kuriame vieną po kitos teko įveikti kovai su viruso COVID–19 pandemija skirtas užkardas. Procedūros užtruko net šešias valandas.
Antradienį iš Vilniaus į Tokiją iškeliavo ir trečiadienį Japonijos sostinę pasiekė paralimpinės čempionės titulą ginsianti Lietuvos vyrų golbolo rinktinė ir plaukikas Edgaras Matakas, treneriai, dalis personalo.
„Kelionė praėjo ypatingai sklandžiai, nors nerimo būta nemažai. Žinojome, kad per olimpines žaidynes nemažai delegacijų susidūrė su problemomis, nes kai kurie dokumentai neatitiko griežtų ir gausių organizatorių reikalavimų. Laimei, bėdų neturėjome.
Penktadienį į Tokiją atvyks antra sportininkų grupė: lengvaatlečiai Oksana Dobrovolskaja, Donatas Dundzys, Andrius Skuja, dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis. Tikimės, kad ir jie Japoniją pasieks sklandžiai“, – pasakojo Lietuvos paralimpinės misijos vadovė Asta Narmontė.
Trečiadienį paralimpiniame kaimelyje įsikūrę paralimpiečiai neslėpė, kad ilga kelionė ir procedūros Tokijo uoste išvargino, todėl likusią dieną skyrė poilsiui ir pirmai pažinčiai su gyvenamąja vieta Tokijo įlankoje.
„Kaip įprasta olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms, kaimelis kuklus, kambariai paprasti, bet ko daugiau sportininkui reikia. Oras Tokijuje, kaip ir tikėjomės, karštokas, tačiau šiandien pučia stiprus vėjas. Sakyčiau, jeigu toks oras išsilaikytų per žaidynes, tai būtų tikrai labai gerai.
Tiesa, kas dėl paralimpinio kaimelio kambario, kol kas rimčiau neišbandžiau legendomis apaugusios kartoninės lovos. Kol kas buvau tik atsargiai prisėdęs, gultis nebandžiau“, – juokėsi Genrikas Pavliukianecas – golbolo rinktinės žaidėjas, kuriam šios žaidynės jau šeštotosios karjeroje.
Golbolo rinktinės žaidėjai Artūras Jonikaitis ir Justas Pažarauskas išbandė savaeigį kaimelio autobusiuką, Tokijo įlankos pakrantėje įsiamžino prie paralimpinių žaidynių simbolio.
Savo ruožtu treneriai planavo ketvirtadienio pratybas. Ir golbolo rinktinė, ir plaukikas E. Matakas ketina dirbti treniruoklių salėje, įsikūrusioje paralimpiniame kaimelyje.
Lietuvos rinktinės sportininkai, kaip ir kitų šalių atletai, kiekvieną dieną privalės atlikti COVID-19 testus ir specialioje mobilioje programėlėje pranešti apie savo sveikatos būklę.
Tokijo paralimpinėse žaidynėse dalyvaus apie 4400 atletų iš 168 valstybių.