Lietuvos vyrų paplūdimio tinklinio rinktinė Patrikas Stankevičius bei Audrius Knašas triumfavo Vilniuje pasibaigusiame CEV „Tautų taurės“ turnyro preliminaraus etapo A grupės turnyre ir iškovojo vienintelį kelialapį į finalinį etapą.

Finaliniame „Tautų lygos“ etape, kuris vyks birželio 13-16 dienomis Jūrmaloje (Latvija), dalyvaus aštuonios komandos. Nugalėtojai iškovos šaliai kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes. Tiesa, Jūrmaloje jau nebegalės žaisti tie tinklininkai, kurie į olimpines žaidynes pateks pagal olimpinį reitingą.

Turnyro Vilniuje finale Lietuvos rinktinė po auksinio seto 2-1 įveikė Belgijos komandą.

Įspūdingoje atmosferoje, kurią sukūrė vos į tribūnas šalia Baltojo tilto sutilpę žiūrovai, lietuviams teko gerokai paprakaituoti.

Pirmoje akistatoje Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius 0-2 (17:21, 17:21) pralaimėjo pasaulio U21 čempionams Joppe Van Langendonckui ir Kyanu Vercauterenui.

Vėliau mūsų stipriausia pora Patrikas Stankevičius bei Audrius Knašas įsibėgėjo po nelengvos pradžios ir 2-0 (21:19, 21:14) palaužė belgus Gillesą Vandecaveye ir Louisą Vandecaveye.

Tai reiškė, kad komandoms teko žaisti auksinį setą. Lietuviai į jį delegavo tuos pačius P. Stankevičių ir A. Knašą, o belgų treneriai – J. Van. Landendoncką ir K. Vercautereną.

Aistringai sirgalių palaikomi P. Stankevičius ir A. Knašas auksiniame sete iškart laimėjo pirmus tris taškus ir vėliau užtikrintai dominavo, nepalikdavo varžovams net minčių apie kitokią baigtį. Auksinį setą mūsiškiai laimėjo 15:8.

„Nuostabios emocijos, labai džiaugiamės, kad galėjome padovanoti sirgaliams šventę. Dabar nekantriai laukiam Jūrmalos. Esame labai dėkingi visiems už puikią šventę“, – džiaugėsi P. Stankevičius.

Lietuvos paplūdimio tinklininkų nenustebino tai, kad Belgijos rinktinė auksiniam setui pasirinko A. Vasiljevą ir R. Juchnevičių nugalėjusius žaidėjus. P. Stankevičiaus teigimu, pasaulio U21 čempionai rodo didelį potencialą, tačiau lietuviams pavyko pademonstruoti dar geresnį lygį.

„Savo žaidimu norime parodyti, kad Lietuva yra tarp stipriausių komandų Europoje. Toks renginys Vilniuje parodo, kad Lietuva myli tinklinį. O mes ruošimės ir sportuosime toliau. Džiaugiamės, kad galėjome papildomą savaitę praleisti Lietuvoje“, – teigė A. Knašas.

Prieš finalinį „Tautų lygos“ etapą, P. Stankevičiaus ir A. Knašo dar laukia trys „Beach Pro Tour“ turnyrai.

Moterų turnyre užtikrintai triumfavo Austrijos rinktinė, kuri pusfinalyje šeštadienį eliminavo Lietuvos komandą.

Finale austrės 2-0 nugalėjo Slovėnijos komandą.

Katharina Schutzenhofer ir Lena Plesiutschnig 2-0 (21:13, 21:12) nugalėjo Mają Marolt ir Živą Javornik, o Dorina Klinger ir Ronja Klinger 2-0 (21:11, 21:15) nepaliko vilčių Tjasai Kotnik ir Tajdai Lovšin.

„Mūsų sudėtis šiam turnyrui buvo gerai subalansuota. Turime stiprias žaidėjas ir kartu ruošėmės visą savaitę tikrai aukštame lygyje. Finale pavyko įgyvendinti visą planą. Žinojome, kad bus nelengva, nes slovėnėms pralaimėjome penktadienį, tačiau šiandien susikaupėme ir sužaidėme išties labai gerai“, – įspūdžiais dalinosi D. Klinger.

Austrijos paplūdimio tinklininkė liko sužavėta atmosfera Vilniuje bei pačia Lietuvos sostine.

„Tai buvo nuostabu. Visų pirma, Vilniaus miestas yra labai gražus, čia dar nebuvau apsilankiusi. Nesitikėjau, kad čia yra taip švaru ir tiek daug mažų parduotuvių. Šeštadienio vakarą turėjome laiko šiek tiek apžiūrėti miestą ir likome labai nustebintos, – šypsojosi D. Klinger. – O atmosfera tribūnose buvo įspūdinga, nėra įprasta matyti tiek daug žiūrovų ir tiek emocijų. Ypač kai žaidėme su Lietuva, jautėme neįtikėtiną energiją iš žiūrovų. Finale taip pat buvo labai smagu.“

Seserys Klinger artimiausiomis savaitėmis dalyvaus „Beach Pro Tour“ turnyruose ir sieks prasibrauti į olimpines žaidynes pagal reitingą. Jei to padaryti nepavyks, tada visos viltys bus į „Tautų taurės“ finalą Jūrmaloje.