Lietuvos merginų U20 rinktinė (0/3) antradienį patyrė trečią pralaimėjimą paeiliui mūsų šalyje vykstančiame Europos čempionate. Šįkart Viliaus Stanišausko auklėtinės Klaipėdoje 80:58 (20:18, 14:7, 27:21,19:12) neatsilaikė prieš Slovėnijos bendraamžes (1/3).

Aštuntfinalyje Viliaus Stanišausko auklėtinės susitiks su ispanėmis, kurios grupėje laimėjo visus tris mačus.

Lietuvos krepšininkės pralaimėjo visus keturis kėlinukus, o slovėnės pasižymėjo geresniu taiklumu tiek iš dviejų (55 proc.), tiek iš trijų taškų zonos (29 proc.). Lietuvės iš toli atakavo (26 proc.), o iš dviejų taškų zonos (42 proc.) taiklumu.

Abejos rinktinės iki tol buvo pralaimėjusios grupės rungtynes prieš Latvijos ir Prancūzijos bendraamžes.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo tokios startinės sudėties: Ugnė Sirtautaitė, Sintija Aukštikalnytė, Gerda Raulušaitytė, Viltė Andrunavičiūtė, Rusnė Augustinaitė.

Rungtynių eiga

Antra rungtynių pusė

Po pertraukos Lietuvos rinktinei pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą ir po Sintijos Aukštikalnytės baudų komandas skyrė 6 taškai – 32:38. Vis tik varžovės atsakė geru žaidimu ir netrukus jų persvara jau tapo dviženkle – 46:36. Netrukus Ajsa Sivka pridėjo dar ir tolimą metimą (49:36), o po trijų kėlinių slovėnės pirmavo 61:45.

Ketvirtajame kėlinyje varžovės ir toliau triuškino šeimininkes, o rezultatyviausiai žaidžia 15 taškų pelniusi Ajsa Sivka, kuri pataikė 3 tritaškius iš 4.

Rungtynes slovėnės pabaigė kiek kitokia taktika ir taškus rinko vien tritaškiai, o iš toli pasižymėjo keturios skirtingos krepšininkės.

Galutinis rungtynių rezultatas 80:58.

Pirma rungtynių pusė

Rungtynės prasidėjo taškas į tašką ir sužaidus pirmas 6 minutes slovėnės buvo priekyje 14:10.

Po Lietuvos rinktinės pertraukėlės skirtumą mažino V. Andrunavičiūtė, kuri pataikė jau antrą tritaškį 16:13. Tuo gera lietuvių banga nesibaigė ir netrukus tritaškį pridėjo Vivien Pupkevičiūtė, o kitoje atakoje skirtumą dvitaškiu išlygino U. Sirtautaitė 18:18.

Antrajame ketvirtyje kova vėl išsilygino, komandos apsikeitė taškais, o aikštelėje verda emocijos 22:22.

Įpusėjus kėliniui varžovės surengė spurtą 8:0 ir vėl pabėgo į priekį 30:22.

Kėlinio pabaigoje Viliaus Stanišausko auklėtinės žaidimo nepagerino ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdamos 9 taškų deficitą 34:25.