Teisėjai už laisvąją programą A. Reed ir S. Ambrulevičiui skyrė 122,64 balo. Buvusį karjeros rekordą (120,50) S. Ambrulevičius ir A. Reed pagerino beveik 4 balais.
Paskutinį kartą Lietuvos atstovai Europos čempionate medalius buvo iškovoję 2006 m., kai bronzos medalius laimėjo Povilas Vanagas su Margarita Drobiazko.
„Buvo žiauriai smagu. Ačiū visiems, kurie atėjo, nes buvo fantastika. Nuo pat pirmo akordo, žingsnio buvo tarsi krepšinio rungtynėse, tik aš jaučiausi kaip Sabonis“, – iškart po pasirodymo šeštadienio vakarą šypsodamasis sakė S. Ambrulevičius.
Dar nesušokus paskutinei porai buvo aišku, kad bent jau bronzos medalį Lietuvos pora jau turi. Visgi S. Ambrulevičius tada kalbėjo kukliai, tarsi tuo negalėdamas patikėti.
„Septyneri metai bendro darbo ir virš 20 metų apskritai. Pagaliau darbas atsipirko ir džiaugiamės nuoširdžiai. Net sunku kažką pasakyti“, – sakė sportininkas.
„Ačiū visiems, – lietuviškai sakė A. Reed. – Tai buvo nepakartojama patirtis, net neina to sudėti į žodžius, ką tai reiškia mums abiems, ką reiškia man. Tai – nuostabu.“
Vėliau pora savo emocijas pakomentavo ir po apdovanojimų ceremonijos, kai jų krūtines jau puošė bronzos medaliai, rankose buvo gėlės, o ant pečių – Lietuvos vėliava.
„Buvo labai daug džiaugsmo, bet kartu ir jaudulys, nes turi susikoncentruoti į savo darbą, kurį darai. Buvo didžiulis asmeninis testas, kaip susikaupsime ir parodysime save aukščiausiame lygyje“, – sakė S. Ambrulevičius.
„Tas laimėjimo „svoris“ yra puikus. Tai – puiku. Tai yra labai, labai geras jausmas“, – emocijų neslėpė ir amerikietė.
Sportininkų buvo paklausta ir apie itin opų pilietybės klausimą A. Reed, tačiau S. Ambrulevičius teigė, kad tam dar ne laikas.
„Dabar laikas švęsti“, – sakė jis.
Pora ne tik iškovojo medalius Lietuvai, bet ir užfiksavo geriausią savo karjeros rezultatą. Paklaustas, kas leido pasiekti tokį rezultatą, S. Ambruolevičius sakė, kad prireikė daug darbo, tačiau viskas atsiperka šią akimirką.
„Mes į kiekvieną pasirodymą sudedam visą save, į šitas varžybas važiavome labai stipriai ruošdamiesi ir aukojome daug. Norėjome save parodyti, savo charakterį ir galų gale norėjome kartu džiaugtis su visais. Manau, kad tą padarėme ir rezultatas kalba už save“, – kalbėjo S. Ambrulevičius.
„Tai buvo mūsų svajonė. Kartu čiuožėme daug metų, kad tai pasiektume. Prireikė daug sudužusių širdžių ir aukų abiems, bet palikti areną šiandien su tokiu pasiekimu mums reiškia viską.
Mes atidavėme savo širdis ir sielas. Visa tai parodyti čia, Kaune, tokią istorinę dieną Lietuvai, mums reiškia labai labai daug“, – pridėjo A. Reed.
Kaip jau minėjo A. Reed, šiandien Lietuvai yra ypatinga diena, nes mūsų šalyje minima Sausio 13-oji.
„Ši diena ypatinga visiems, kiekvienam lietuviui. Mes norėjome džiaugtis su visais. Lietuviai kovojo už laisvę, mes norėjome pakovoti už save, už čiuožimą ir atnešti šventę į namus. Buvo smagu“, – kalbėjo sportininkas.
Vos tik nuskambėjus paskutiniems pasirodymo akordams šokėjai puolė vienas kitam į glėbį, o „Žalgirio“ arenoje susirinkę apie 11 tūkst. žiūrovų tiesiog pašėlo, apdovanojo sportininkus gausiomis ovacijomis ir daugybe minkštų žaislų.
„Ar bus medalis, ar ne, dar nežinojome, – paklaustas, ar jautė ateinančią sėkmę sakė S. Ambrulevičius. – Paskutinis elementas buvo su didžiule publikos ovacija ir buvo paskutiniai dūžiai, paskutines jėgas įdėjome su didžiausiu džiaugsmu. Gyvename ta akimirka, o rezultatai atėjo po to.“
„Girdime tuos šūksnius, bet bandome girdėti muziką labiau, nes tai gali išbalansuoti. Girdėjome muziką ir vienas kitą“, – kalbėjo sportininkas.
Antrą vietą užėmusi britų pora treniruojasi kartu su Lietuvos pora, o įspūdingą palaikymą pagyrė ir sidabro medalio laimėtoja Lilah Fear.
Ji teigė, kad žino, kiek darbo įdeda S. Ambrulevičius ir A. Reed, o ovacijos buvo tokios, kokių ji dar nėra girdėjusi.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!