Sekmadienį Paryžiaus žaidynėse tęsiasi olimpinis krepšinio turnyras, o pirmieji į kovą A grupėje stojo Lietuvos skriaudikė Puerto Rikas ir olimpinė debiutantė Pietų Sudanas. Pirmoji rungtynių pusė geriau klostėsi Centrinės Amerikos atstovams, tačiau antroje rungtynių pusėje afrikiečiai perėmė iniciatyvą bei šventė pergalę 90:79 (20:28, 28:26, 23:15, 19:10).

Tai istorinė, pirmoji jaunos Pietų Sudano šalies pergalė olimpinėse žaidynėse.

Lilio mieste vykusiose rungtynėse Pietų Sudano krepšininkai dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių, pagal šį rodiklį varžovus pranokusi 37-27.

Nors Puerto rikiečių tritaškių pataikymo procentas visų rungtynių metu išliko aukštas (35 proc.), tačiau Lietuvos skriaudikus stabdė prastas baudų pataikymo procentas – jie prametė net 10 baudų, kai tuo tarpu jų varžovai realizavo 14 iš 15-os mestų baudų.

Puerto Riko ir Sudano krepšinininkai A grupėje kovoja su JAV ir Serbijos rinktinėmis, kurios susitiks šiandien vakare 18:15 val. o šį mačą taip pat galėsite stebėti tiesiogiai portale tv3.lt ir per TV6 televiziją.

Pietų Sudanas: Carlikas Jonesas 19 (6/11 dvit., 1/4 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Marialas Shayokas 15 (4/5 dvit., 1/5 trit.), Nuni Omotas (2/8 dvit., 2/7 trit., 6 atk. kam.) ir Bulas Kuolas (3/5 dvit.) po 12, Peteris Jokas 11 (3/4 trit., 6 atk. kam.), Wenyenas Gabrielis 6 (3/7 dvit., 9 atk. kam., 6 kld.), Sunday Dechas 3, Majokas Dengas (5 atk. kam.) ir Khamanas Maluachas po 2.

Puerto Rikas: Jose Alvarado 26 (6/8 dvit., 3/8 trit.), Tremontas Watersas 18 (3/9 dvit., 3/9 trit., 4 rez. perd.), George Condittas 13 (6/6 dvit., 6 atk. kam.), Gianas Clavellas 11 (3/5 trit.), Isaiahas Pineiro (4 atk. kam.) ir Jordanas Howardas po 4, Christopheris Ortizas 3.

Antras kėlinys

Per likusį laiką Lietuvos skriaudikai neatsitiesė

Didžiausią persvarą rungtynėse Pietų Sudanas įgijo pačioje mačo pabaigoje, kai iki jų pabaigos likus 3 minutėms tritaškį smeigė C. Jones'as 86:73.

Po trijų kėlinių pirmauja Afrikos atstovai 71:69.

Pietų sudaniečiai savo gerą žaidmą tęsė viso ketvirčio metu, o kaip ir pasaulio čempionate ryškiausiomis spalvomis žiba įžaidėjas Carlikas Jones'as, kuris per tris kėlinukus surinko 14 taškų.

Po ilgosios pertraukos J. Alvarado grįžo į aikštę, tačiau spurtą surengė afrikiečiai, kurie sužaidė atkarpą 8:0 ir išsiveržė į priekį 56:54.

Rungtynių eiga

Puerto Riko krepšininkai išsiveržė į priekį nuo pat rungtynių pradžios ir pirmąjį ketvirtį laimėjo 28:20.

Rungtynes gerai pradėjo Lietuvos rinktinės budelis Jose Alvarado, kuris per jį surinko 12 taškų.

Antrajame ketvirtyje jo taškų kraitis šoktelėjo iki 19 taškų, tačiau paskutinę antrojo kėlinio minutę gynėjas patyrė dešinės kojos traumą ir paliko aikštę.

Po dviejų kėlinių Puerto Rikas pirmauja 54:48.

Priminsime, kad A grupėje olimpinėse žaidynėse būtų kovojusi ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, tačiau ji pralaimėjo olimpinio atrankos turnyro finalą ją rengusiam Puerto Rikui.

nėr to blogo,kas neišeitų į gerą
pagarba puerto/rikui,kad ''pasiaukojo'' ir išgelbėjo marijos žemės latrelius nuo gėdingo grėsusio pralaimėjimo afrikos juodžiams ;-D
Jei ne mūsiškių pagirios,
būtume laimėję...Ir dar, netikiu nei vienu mūsų "verksniu" įžymiu krepšininku, kad jie "serga" už Lietuvą. Po..ui jiems Lietuva, svarbu nepatirti traumos, nes nebus reikalingi "savosioms" komandos, o klišų ar kitaip traumuotų, niekas nepageidauja, praslysta ir pinigai. Prieš keturis metu žaidė ir Jonas, ir Domantas, o kas iš to, greitai prakišo,t.y.apsidirbo, kad nereikėtų vargti. Staigiai jie nebesupranta, kaip reikia žaisti, lyg pirmą kartą išbėgę žaisti, kaip slunkiai laksto po aikštelę, tarsi, kaip apsimetę..."durniais". Taigi, geriau pragerti ir...laisvi.
Mums kavotis po psrnyščiais lapais bieka, matosi abi komandos stengiasi, atiduada visas savo jėgas, mažiau saipykimes iš pietų Afrikos sportininkų, mūsiškiai būtų taip gavę į kaulus, kad gėda tik apturėja butume