Čekijoje pasibaigusiame WTA 250 serijos „Livesport Prague Open“ moterų teniso turnyre triumfavo lenkė Magda Linette (WTA-48), kuri per 80 minučių 6:2, 6:1 nugalėjo tautietę Magdaleną Frech (WTA-57). M.Linette taip atsirevanšavo M.Frech už 2022 m. pralaimėtą pirmą tarpusavio mačą (5:7, 7:6, 2:6).

M.Frech beviltiškai pralaimėjo pirmąjį setą, o antrajame nerealizavo visų 4 turėtų „break pointų“. M.Linette po pirmųjų savo padavimų laimėjo net 84 proc. įžaistų kamuoliukų, o M.Frech – 61 proc.

M.Linette trečią kartą karjeroje laimėjo WTA turo vienetų turnyrą. Jai atiteko 250 reitingo taškų bei 35,25 tūkst. JAV dolerių.

Pusfinalyje baigėsi 16-metės Lauros Samson (WTA-634) pasaka. Čekė patyrė traumą, kai 6:3, 0:6, 2:4 buvo atsilikusi nuo M.Frech. Reitinge L.Samson kils apie 260 vietų į viršų.

Beje, vos prieš kiek daugiau nei porą savaičių L.Samson dalyvavo Vimbldono jaunių turnyre, kur 6:3, 6:4 įveikė lietuvių kilmės britę Gabią Paskauskas. L.Samson buvo tapusi pirmąja pasaulio jaunių rakete, o dabar nukrito į trečią vietą. L.Samson anksčiau buvo žinoma kaip Samsonova, bet nusprendė pasikeisti pavardę, kad nebūtų sumaišyta su WTA žaidėja iš Rusijos – Liudmila Samsonova.

WTA 250 serijos moterų teniso turnyro Čekijoje prizų fondą sudarė 267,082 tūkst. JAV dolerių.

Tokio paties rango turnyras baigėsi Rumunijoje. Ten finale Elina Avanesyan 7:5, 5:7, 0:4 nebaigė mačo prieš Mirrą Andrejevą.

WTA 250 serijos moterų teniso turnyro Rumunijoje prizų fondą sudarė 232,244 tūkst. eurų.